Strona główna Na sygnale Kryminalne Pościg za Fiatem Punto. Kierujący nie miał uprawnień

Pościg za Fiatem Punto. Kierujący nie miał uprawnień

4
Policja zatrzymała dwóch mężczyzn jadących Fiatem Punto. Jednemu z nich postawiono zarzuty, za które odpowie przed sądem. 

Pościg zaczął się w sobotę 22 kwietnia około godziny 20.00. Policjanci z drogówki na ulicy Pabianickiej w Chechle Pierwszym zwrócili uwagę na czerwonego Fiata, którego kierujący jechał zdecydowanie za szybko. Policjant dokonujący pomiaru prędkości polecił kierującemu natychmiastowe zatrzymanie się do kontroli.

– Mężczyzna prowadzący pojazd początkowo zwolnił i zjechał do krawędzi jezdni, jednak po chwili podjął próbę ucieczki i oddalił się w kierunku Pabianic. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg za kierującym, który jechał czerwonym Fiatem w towarzystwie innego mężczyzny. W akcję włączyły się dwa inne patrole – relacjonuje zdarzenie sierż. sztab. Agnieszka Jachimek.

Policjanci zauważyli porzuconego Fiata przy ul. PCK, jednak podróżujący autem uciekli w stronę Bugaju. Na skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego i Bugaj zauważył ich inny patrol. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do pabianickiej komendy policji.

Okazało się, że za kierownicą fiata siedział 35-letni łaskowianin, który prowadził pojazd pomimo cofniętych uprawnień. Mężczyzna wiózł właściciela samochodu, który nabył auto kilka godzin wcześniej. 31-latek miał kluczyki od auto przy sobie, ukrył je w bieliźnie. Mężczyźni zostali już przesłuchani. 35-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Za niezatrzymanie się do kontroli i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Byłem świadkiem przejazdu ów pojazdu ulicą Sempołowską. Auto jechało znacznie powyżej dopuszczalnej prędkości, wzniecając tłumny kurzu, a następnie przejechał w pełnym pędzie skrzyżowania z ulicami Zacisze i Tadeusza Świątka. Dla osób które nie znają tej okolicy – ulica Sempołowska to jedna z trzech równoległych dróg odchodzących z Jana Pawła. To spokojna ulica, częściowo pozbawiona chodnika, na której mniej więcej w połowie kończy się asfalt, zastępowany przez dziurawą jak sito drogę gruntową. Można z niej dojechać w zasadzie tylko do wymienionych już Zacisze, Świątka i Polskiego Czerwonego Krzyża, niedużych dróg pełnych zabudowy jednorodzinnej. Sprawia to że jest to spokojna ulica, na… Czytaj więcej »

„Jedna z najniebezpieczniejszych rzeczy jaką doświadczyłem w życiu”. Ty tak na serio? Nie ma co, na krawędzi żyjesz…

Sempołowska to jest prostopadła do J Pawła nie rownoległa

Oczywiście jest prostopadła do Jana Pawła. Napisałem że to jedna z trzech równoległych dróg odchodzących od Jana Pawła. Te ulice to Sempołowska, Badowskiego i Trębacka – wszystkie trzy są do siebie równoległe i prostopadłe względem JP, z której odchodzą.
Dziękuję za chęć poprawy jakości informacji z mojej poprzedniej wiadomości, mam jednak poczucie że to koncentracja na dosyć mało istotnym detalu w całym komentarzu 🙂

Pozdrawiam!