Strona główna Aktualności Z miasta Porodówka uratowana

Porodówka uratowana

1

Decyzja sanepidu dotycząca konieczności wyremontowania do końca roku oddziału ginekologiczno – położniczego przyniosła efekty. O możliwości zamknięcia „porodówki” portal EPAinfo informował jako pierwszy już na początku października.

Pabianickie Centrum Medyczne właśnie wyłoniło firmę, która wykona prace. I chociaż nie uda się to w ściśle określonym przez sanepid terminie, pabianiczanki mogą spać spokojnie – oddział z powodu złych warunków nie zostanie zamknięty.

Przetarg wygrała firma z Pabianic.

– Umowę z nią podpiszemy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu i od tego czasu będzie miała dziesięć tygodni, by przeprowadzić remont. Zacznie się on na przełomie listopada i grudnia i potrwa mniej więcej do końca stycznia – poinformował Adam Marczak, kierownik działu administracji i marketingu w PCM.

Ekipa remontowa wkroczy do sal dla pacjentek, izby przyjęć, pokoju zabiegowego, lekarskiego i pielęgniarskiego oraz łazienek. Nastąpi wymiana instalacji (sanitarnej i kanalizacyjnej), osprzętu elektrycznego (opraw oświetleniowych, gniazd, wyłączników), drzwi, okien, wykładziny podłogowej, armatury sanitarnej, płytek. Fachowcy położą też nowe gładzie, pomalują ściany i wykonają szereg innych prac.

Początkowo PCM zamierzało przeznaczyć na remont 190 tys. zł, ostatecznie ta kwota wzrosła do 303 tys. zł.

– Nie wynika to jednak z zaniżonego kosztorysu ani faktu, że wykonawca, wykorzystując koniunkturę, podał bardzo wysoką cenę. Po prostu zwiększyliśmy zakres robót o wymianę stolarki okiennej i drzwiowej – wyjaśnia Adam Marczak.

Mimo to prace nie wykroczą poza te wskazane przez sanepid i pozwalające na dalsze funkcjonowanie oddziału. Jego kompleksowy remont Pabianickie Centrum Medyczne planuje przeprowadzić w przyszłym roku. Koszt oszacowano na 1 mln 260 tys. zł i chociaż spółka chciałaby pozyskać przynajmniej część środków na ten cel ze źródeł zewnętrznych, wydaje się to, przynajmniej na razie, mało prawdopodobne.

– Nie ma ogłoszonych żadnych konkursów, w których moglibyśmy aplikować o pieniądze – tłumaczy Adam Marczak.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Poważnie ? uratowana ? zwolnili stratega z PCM ?