Strona główna Styl życia Za ile ubezpieczymy się w Pabianicach?

Za ile ubezpieczymy się w Pabianicach?

2

Mieszkasz w Pabianicach, chcesz wykupić lub przedłużyć ubezpieczenie OC dla swojego samochodu i próbujesz się rozeznać w obecnych cenach? W takim razie niniejszy artykuł jest dla Ciebie. Z jego lektury dowiesz, ile będzie Cię kosztować obowiązkowa polisa w Twoim mieście.

 

2016 rokiem podwyżek

Poprzedni rok 2016 był przełomowy, jeśli chodzi o ceny OC nie tylko w Pabianicach, ale i całej Polsce. Nawet najbardziej wytężone poszukiwanie najtańszego ubezpieczenia samochodu nie kończyło się znalezieniem polisy tańszej niż w 2015 roku. Najlepiej obrazują to statystyki, które wyraźnie dowodzą, że średni koszt OC w 2016 w Polsce był wyższy aż o 55% od cen obowiązujących w rok wcześniej. Konieczność opłacania większej składki dotyczy więc wszystkich kierowców, choć oczywiście jedni odczuwają podwyżki mniej boleśnie, a drudzy bardziej.

Jeśli chodzi o ceny OC w Pabianicach, to niestety nie mamy dobrych wiadomości dla kierowców. Należą one bowiem do najwyższych w całej Polsce i ustępuje jedynie kilku miastom. Otóż drożej niż w Pabianicach, gdzie przeciętnie płaci się 1014 zł za obowiązkową polisę od odpowiedzialności cywilnej, jest tylko w Gdańsku (średnio 1046 zł), Warszawie (1027 zł) i Wrocławiu (1133 zł). Wyliczenie składki uwzględnia kupno OC dla kierowcy w wieku 36 lat, który jest żonaty, ma dwójkę dzieci, dysponuje pełnymi zniżkami ubezpieczeniowymi i chce ubezpieczyć 10-letni samochód marki Volkswagen Golf z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1,9 l.

Skąd te ceny

Oczywiście podane powyżej kwoty są uśrednione i nie należy się nimi w pełni sugerować. Jednocześnie trzeba mieć świadomość, że wyliczenie składki dla tego samego samochodu i tego samego kierowcy może być zupełnie różne w zależności od firmy. Różnice w cenie wynoszą nawet 100%, podczas gdy z punktu widzenia kierowcy nie ma znaczenia, ile zapłaci. W poszukiwaniu dobrego OC, którego zakres zawsze jest identyczny, bo odgórnie określa go ustawa, każdy dla własnego interesu kierowca powinien kierować się wyłącznie ceną.

Na koniec warto się jeszcze zastanowić, z czego wynikają tak dotkliwe podwyżki zarówno dla kierowców z Pabianic, jak i całej Polski. Skoro cena OC poszybowała średnio o ponad 50%, coś musi być na rzeczy. Okazuje się, że główną przyczyną był kryzy w branży ubezpieczeniowej w 2015 roku, który dotkliwie odbił się na bilansach towarzystw, doprowadzając je niemal do ruiny finansowej. Jedynym ratunkiem i sposobem na odbicie się od dna stały się natychmiastowe podniesienie cen OC, co kierowcy odczuli w 2016 roku i najprawdopodobniej będą mocno odczuwać również w bieżący 2017 roku.

REKLAMA
Poprzedni artykułPorażka na start play-offów. Małe szanse na awans
Następny artykułPrezydent już jeździ nowym samochodem
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W cuk można tanie OC wykupić.

jak już się bierzecie z głodu za takie rynsztokowe artykuły to chociaż zabrońcie komentarzy