Strona główna Aktualności Ponad 50 stróżów prawa wyżej w hierarchii

Ponad 50 stróżów prawa wyżej w hierarchii

5
Przypadające 24 lipca Święto Policji to okazja, aby podziękować funkcjonariuszom za służbę, a pełniących ją szczególnie sumiennie – awansować. Nie inaczej było dzisiaj w naszej komendzie przy ulicy Żeromskiego.

Przed południem miała tam miejsce uroczystość, podczas której stróże prawa otrzymali nominacje na wyższe stopnie zawodowe. Wręczył je swoim podwładnym, składając gratulacje, mł. insp. Tomasz Szwed, komendant KPP w Pabianicach.

Awansowało 53 policjantów, ale w sali była obecna tylko niewielka część.

– Dziesięciu wzięło udział w międzypowiatowych obchodach święta w Zduńskiej Woli, gdzie nominacje wręczył im inspektor Andrzej Łapiński, komendant wojewódzki. Niektórzy przebywają na urlopach, a jeszcze inni pełnili w tym czasie służbę – wyjaśniała nadkomisarz Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy.

Najwięcej awansów było w korpusie podoficerów, czyli na stopień sierżanta, starszego sierżanta i sierżanta sztabowego – 26. W korpusie aspirantów wyższe stopnie ma 20 funkcjonariuszy (to młodsi aspiranci, aspiranci i starsi aspiranci). Z kolei 7 awansowało w korpusie szeregowych (ci zostali starszymi posterunkowymi).

– Dla policjantów to na pewno wielkie przeżycie, ponieważ stopnie policyjne otrzymujemy zgodnie z ustawą raz na 2 – 4 lata. Oczywiście jeśli na to zasłużymy… Mam nadzieję, że te awanse chociaż trochę przyczynią się do szczęścia – mówił komendant Tomasz Szwed.

Z okazji Święta Policji, która w tym roku obchodzi setną rocznicę powstania, wręczył też pamiątkowe odznaczenia obecnym na uroczystości władzom miasta i powiatu oraz wójtom gmin, które znajdują się w powiecie pabianickim.

REKLAMA
Poprzedni artykułNowe wiaty na przystankach. Za kasę z Unii
Następny artykułNieudane wyprzedzanie. Motocyklista trafił do szpitala
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kiedyś policjant to miał jakiś wygląd, a teraz kitki, 3 dniowy zarost itp. Nie tak to powinno wyglądać.

Kiedyś to było xD

Kiedyś to milicjanci najpierw pałowali a dopiero potem zadawali pytania, a teraz jakieś pedalskie prawa człowieka powprowadzali…

Jak sie pracuje pod przykrywka to trzeba wygladac na mlodego gniewnego

Kiedyś policjant zamiast mandatu brał pół litra żytniej 😉