Strona główna Aktualności Z miasta Pomogą strażnikom miejskim. Za karę

Pomogą strażnikom miejskim. Za karę

2

Już wkrótce patrole straży miejskiej będą miały wsparcie. Do mundurowych dołączą ukarani za wykroczenia.

W ramach zasądzonych prac społecznych sprawcy drobnych wykroczeń będą mogli trafić straży miejskiej. Munduru nie dostaną, ale będą jeździć w radiowozach. Taki pomysł narodził się w głowie komendanta Straży Miejskiej w Pabianicach, Tomasza Makrockiego, który wystąpił do sądu z wnioskiem o kierowanie ukaranych pracami społecznymi na służbę. Kto może „wstąpić” do straży miejskiej w takim trybie?

– Będą to najpewniej osoby, które dopuściły się czynów nieobyczajnych, a których nie stać na zapłacenie grzywny. Zostanie ona wtedy przeliczona na godziny prac społecznych – opowiada o swoim pomyśle komendant.

Jakie to prace? M.in. usuwanie dzikich wysypisk śmieci, nadzorem ich likwidacji obecnie zajmuje się patrol ekologiczny. Pracujący społecznie w straży zajmą się również fizycznymi pracami np. odśnieżaniem chodników, czy remontami szkolnych sal. Wszystko w ramach odbywanej przez nich kary, czyli na nowych obowiązkach nie zarobią ani grosza.

– Na wiosnę planujemy również akcję oczyszczania miasta z wulgarnych napisów i graffiti – dodaje Makrocki. – Wykorzystamy wtedy pracę tych osób.

W skali roku straż miejska planuje wykorzystać usługi 20 skazańców. Pierwsi „ochotnicy” trafią na komendę w styczniu 2017 roku.

Temat poruszył TVN24, który zrobił reportaż prosto z naszego miasta.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawcy wykroczeń (czynów nieobyczajnych) za karę na służbę do Straży Miejskiej? Bareja ! Chyba dron w testach uderzył w głowę komendanta Makrockiego.
Jeszcze drobnych złodziejaszków, oszustów i fałszerzy do pracy w Urzędzie Skarbowym bo za poważniejsze przestępstwa to pewnie do Policji?
To Straż Miejska odśnieża chodniki i remontuje szkolne sale?

według mnie bardzo dobry pomsył, jeszcze żeby w więzieniach również były prace by ten cały bilans pieniężny się zgadzał z podatków