Strona główna Aktualności Z miasta Pomnik musi zniknąć. Jest konkretna data

Pomnik musi zniknąć. Jest konkretna data

16
Sprawa pomnika Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe ciągnie się już ponad 4 lata. Monument w myśl ustawy dekomunizacyjnej powinien być zburzony. Data rozbiórki była przekładana, ale już wiadomo do kiedy pomnik ma zniknąć ze Starego Rynku. 

W ostatnich ustaleniach pomnik miał być wyburzony przy okazji rewitalizacji Starego Rynku. Problem jednak w tym, że nie ma firmy, która jest gotowa odświeżyć starówkę, za pieniądze proponowane przez ratusz. Otwarta została więc sprawa samego pomnika.

W tej sprawie zapytanie do prezydenta Pabianic wysłał radny Włodzimierz Stanek. Radny chciał wiedzieć czy prace rozbiórkowe będą prowadzone niezależnie od kolejnych prób rewitalizacji terenu.

Prezydent Grzegorz Mackiewicz wyjaśnił, że zgodnie z decyzją wojewody łódzkiego, pomnik musi zostać rozebrany do 14 grudnia 2022 roku.

REKLAMA
Poprzedni artykułZnowu nie ma chętnego na stanowisko głównego specjalisty w ratuszu
Następny artykułBędzie asfalt na ul. Garażowej
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

ja jeb…. 900zł ostatnio za kontener gruzu płaciłem

Kurde dajcie paru młodym gniewnym młotki i rozdupcą

Powinno się wziąć kilka komunistycznych łbów z pabianickiego KOD-u i tym rozdupcyć.

Oraz wielu prawdziwych komuchów z pis. Nazwiska znane

Panie Stanek, proponuję żeby Pan osobiście (i za własne lub partyjne pieniądze) wziął się za znalezienie firmy, która zburzy ten pomnik. Trzymam za Pana kciuki. Pokaż Pan jak należy wziąć się za tę pracę!

Niech Stanek sam zajmie się rozbiórką!

Niech tego klamota Putinowi zawiezie pabianicka lewica. Oni kochają kłaść CZERWONE goździki „wyzwolicielom”. Teraz Putin wyzwala Ukrainę.

Spojrz jakie tam są daty. PIS pieps, ony tylko niszczyć umie.

Relikty post komunizmu powinny być pokazowo zrównane z ziemią. G…o mnie obchodzi kto czy PiS czy PO czy inne dziady. Socjalizm, komunizm PZPR PRL to największe ścierwo byłego świata, który Putin próbuje reanimować. Żeby to dziadostwo wyplenić jak wszy trzeba czasu, niestety są tacy, którzy kochają ten „system”.

Last edited 1 rok temu by Dd

Może by to nie było było głupie. Zawiozą im pomnik i niech przywiozą trochę wiaderek z gazem ziemnym.

A może tak za te pieniądze pomożecie w rozwoju Pabianic? Może wsparcie przedsiębiorców? Nowe miejsca pracy? Fajnie się wydaje nie swoje pieniądze. A na pomniku wystarczyłoby skuć wierzchnia warstwę i dać w ręce Kruka?

Ale po co… Wywalić hajs, zrobić burdel a później zwalić wszystko na PeŁo…

Pisiory bawią się w komunę 2.0, a przynajmniej korzystają z podobnych metod. Przecież PRL się dawno skończył, dlaczego pamięć o nim nie może zanikać powoli albo być chociaż oddolną inicjatywą? Nie! Trzeba wymazać ślad po wszystkim z tego okresu! Okropne metody. A w praktyce PiS wprowadza rozwiązania które właśnie były znane z PRLu, socjal, propaganda(na dużo większą skalę niż w latach 70 czy 80, porównajcie sobie DTV i Wiadomości TVP), różne nieczyste zagrywki polityczne, podwyższanie podatków, zwiększanie kontroli nad życiem obywateli (każdą kartę sim trzeba przecież zarejestrować, nie pójdziesz do kiosku i nie kupisz karty żeby sobie anonimowo rozmawiać, nieeee!)

Nie mozna zmienić nazwy pomnika na „Bojowników o wyzwolenie spod tęczowego buta lgbt” i wstrzymać sie z rozbiórką do czasu remontu placu?
Władza będzie zadowolona, a pieniądze nie zostaną 2 razy wydane.

Ale za tamtych czasów nikt nie kazał zbierać chrust i szybszej aby zapalić w piecu.

Po co burzyć pomnik trzeba go odrestaurować na pamiątkę dla innych pokoleń pomyślcie gówno zarządzający na burzenie szkoda kasy chyba że z własnych kieszeni zapłacicie….ogólnie ja się sprzeciwiam burzeniu pomnika…

Jako ciekawostkę. Jadę samochodem, patrzę w lewo i nad lasem wyłania mi się czerwona gwiazda. Podjechałem zobaczyć co to jest i:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_%C5%BBo%C5%82nierzy_Radzieckich_w_Mikolinie
comment image