Strona główna Aktualności Z miasta Znowu nie ma chętnego na stanowisko głównego specjalisty w ratuszu

Znowu nie ma chętnego na stanowisko głównego specjalisty w ratuszu

9
Drugi konkurs na stanowisko głównego specjalisty ds. energetyki ponownie zakończył się fiaskiem. Kolejny raz nikt się nie zgłosił.

Pierwszy nabór na to stanowisko ogłoszony został w marcu 2022 roku. Wtedy do Urzędu Miejskiego w Pabianicach nie wpłynęła żadna oferta. Podobnie było za drugim razem (dokumenty można było składać do 10 czerwca).

Zatrudnienie osoby ze specjalistyczną wiedzą z tego zakresu narzucają przepisy unijne.

– Nowelizacja ustawy Prawo energetyczne i Prawo Ochrony Środowiska, nałożyły na samorządy nowe obowiązki związane z realizacją programów ochrony środowiska, gospodarki niskoemisyjnej oraz planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe – mówi Klimek.

Zakres obowiązków w ogłoszeniu został wyliczony aż w 16 punktach. Była to m.in. analiza stanu gospodarki energetycznej miasta, stymulowanie działań energooszczędnych w jednostkach organizacyjnych, przygotowywanie planów termomodernizacyjnych, analiza i aprobata umów na dostawę ciepła, energii elektrycznej i gazu czy stymulowanie działań energooszczędnych w jednostkach organizacyjnych.

Wymagania niezbędne do ubiegania się o tę posadę to wykształcenie wyższe drugiego stopnia w rozumieniu przepisów o szkolnictwie
wyższym o specjalności energetyka, inżynieria środowiska, ochrona środowiska lub
pokrewne z obszaru nauk technicznych lub podyplomowe w ww. zakresie; co najmniej roczne doświadczenie w realizacji zadań z obszaru gospodarki
energetycznej; co najmniej 4-letni staż pracy lub wykonywanie przez co najmniej 4 lata działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na danym stanowisku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Proszę podawać w ogłoszeniu proponowane wynagrodzenie ale w tedy już totalnie 0 chetnych. Miasto liczy że przyjdzie im ktoś za 3 tys. brutto + karta multi Sport na siłownię na lewitynie, to chętnych brak. Dziś urząd nie ma nic do zaoferowania bo pensje jak na kasie a wymagania wysokie. Proszę popatrzeć na inne urzędy wszędzie jest lipa z chętnymi do pracy a o specjalistach należy zapomnieć przy oferowanych stawkach. Tylko patrzeć jak specjaliści z architektury, geodezji, urbanistyki, ochrony środowiska będą dziękować za współpracę. Skarbówka i ZUS już strajkuje. Powiedzenie do urzędników że nie pasuje zmień pracę = nie pasuje obywatelu… Czytaj więcej »

Ja tu nie widzę rozwiązania! Na stanowisko ma się zgłosić ktoś z kwalifikacjami. Będą go weryfikować osoby bez takich kwalifikacji. Więc nie będą wiedziały czy weryfikują / pytają o coś w temacie, czy nie. Nie będą wiedziały czy padające odpowiedzi /złożone wnioski są poprawne czy nie. 🙂

Proponuję wpisać politologia albo pedagogika, jeszcze na prywatnej szkole.

Raczej syn „tego”, córka „tamtego” i jak zwykle jakoś się dogadają.

Dlaczego flaga Ukrainy wisi do góry nogami?

Bo tacy jak ty mają mózgi odwrotnie

taka jesteś tępa czy udajesz?

To są właśnie pseudopatrioci spod znaku Konfederacji i innych ruskich onuc, którzy nie znają nawet flagi własnego miasta. Włączyli myślenie i wyłączyli telewizor. Od razu wiedzą wszystko o świecie. Tylko do szkoły było nie po drodze. O wszystkim wiedzą z Facebooka i YouTube’a. To im wystarcza, żeby wiedzieć, co to za flaga i z kim kolaboruje pabianicki magistrat.

Last edited 5 miesięcy temu by Pabianiczanin

Jak będą proponowali 10k netto, to zastanowię się czy warto…