Strona główna Aktualności Z miasta Policjant z Pabianic walczy z glejakiem. Nadzieją innowacyjna terapia

Policjant z Pabianic walczy z glejakiem. Nadzieją innowacyjna terapia

17
Aspirant sztabowy Rafał Dzwonnik jest policjantem od 20 lat, a od 15 pracuje w pabianickiej komendzie. Był wielokrotnie wyróżniany przez przełożonych, ale również przez organizacje pozarządowe. Od sierpnia zmaga się z glejakiem wielopostaciowym IV stopnia lewej półkuli mózgu. Najbardziej złośliwym spośród nowotworów. 

Pierwsze objawy pojawiły się w sierpniu tego roku. Policjant zemdlał w domu. Podczas diagnozy i długiego czekania na ostateczne wyniki badań stracił mowę i miał niedowład ręki. Niestety, lekarze potwierdzili, że to glejak.

Funkcjonariusz przeszedł operację. Usunięto część martwych tkanek, zatrzymano krwawienie, ale glejak pozostał. Nie da się go usunąć. Jest bardzo złośliwy, w najgorszym miejscu.

– Niedawno zakończył wyczerpujący cykl radioterapii i chemoterapii, teraz jest w trakcie kolejnej chemii. Rezonans zaplanowany na 20 stycznia 2021 roku da odpowiedź czy leczenie powstrzymało rozrost glejaka. To również moment, w którym Rafał może poddać się innowacyjnej terapii Nano Therm. W Lublinie trzymają kciuki i czekają. My czekać nie możemy, musimy zebrać całą kwotę na czas, na to jedno marzenie Rafała – apeluje rodzina pabianiczanina.

Na terapie potrzeba 200 tysięcy złotych (na koncie jest niecałe 15 tysięcy). Rodzina prosi o wsparcie.

Policjanta można wesprzeć poprzez stronę fundacji. 

Rafał Dzwonnik otrzymał Złote Serce

Rafał Dzwonnik w ostatnim czasie pracował w Zespole ds. Nieletnich i Patologii pabianickiej komendy. Podczas ubiegłorocznej gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza otrzymał wyróżnienie – Złote Serce, za alternatywne sposoby komunikacji z młodzieżą. Zaangażowany był w projekt xD i Randkę z tolerancją. Wcześniej jako pracownik wydziału dochodzeniowo-śledczego został wyróżniony przez komendanta za wyjątkową wnikliwość procesową w prowadzeniu spraw dot. przestępstw gospodarczych.
Ma żonę Kasię, 11-letnia córkę Olę oraz 16-letniego syna Jakub.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

I gdzie jest teraz państwo polskie?? Mają tyle pieniędzy tych z Unii nie potrzebują, a tutaj prośba do ludzi o pomoc. Zostawili jednego ze swoich pracowników służby mundurowej, a teraz lekarzy opluwają. Gdzie premier, prezydent co dał 2 mld na TVP. A gdzie Ci co na PiS głosują czemu nie wspierają takich ludzi. Przykro patrzeć jak człowiekowi wali się cały świat, ale jeszcze gorzej gdy państwo kupuje limuzyny, sięga po nasze podatki, a gdy potrzebuje pomocy człowiek płacący te podatki, każą zbierać od innych ludzi. Czeski film

Człowiek potrzebuje pomocy. Nikogo tu teraz nie obchodzi twój wywód.

No właśnie brakuje pieniędzy na prawych i porządnych ludzi w potrzebie. Prawo i Sprawiedliwość rozdało wszystko Patologii. Na bzdurne filmy o katastrofach. Dla kolesi.70 milionów tu 70 milionów tam co tu jest grane? Wyborcy PiS-u gratuluje wam trafnych wyborów.

,,,Prawo i Sprawiedliwość rozdało wszystko Patologii. ” Człowieku zastanów się co piszesz. Każdego kto pobiera 500+, emeryturę itd nazywasz patologią. Rozumiem, ze nie masz przyjaciół z dziećmi bo chyba z patologią się nie przyjaźnisz?

Czytaj cały artykuł…. (treść moderowana). Tradycyjne metody leczenia zawiodły. Stąd konieczność poddania się tym niekonwencjonalnym. Wiec łaskawie szybkim krokiem w*********j znaczy oddal się.

Mogę napisać, ze jesteś prostakiem i nie potrafisz czytać,ale to już Twój problem. Jeszcze raz państwo rozdaje pieniądze na TVP rozdaje na Rydzyka, kupuje limuzyny w czasie kryzysu, pomaga discopolowcą bo umrą z głodu, a o ludziach chorych poważnie się zapomina, bo jakiś burak jak Ty pisze ze musi się poddać niekonwencjonalnej metodzie, a państwo ma za to nie płacić to na co szły podatki i to ze ten człowiek tyle robił dla państwa. Nie kompromituj się wulgaryzmami tylko zacznij dostrzegać ze państwo nie pomaga najsłabszym, a tylko rozpada 460 osób w pseudo organizacji jaka nazywa się parlament. I nie… Czytaj więcej »

Trzymam kciuki. Nowotwór to straszna choroba 🙁

Nie każdy może dojrzeć link w artykule więc podaję jeszcze raz:
https://zrzutka.pl/jgstwj

Bardzo dobry uczciwy, uczynny i niezwykle skromny Człowiek. Rafał, trzymam kciuki, musi się udać. Wracaj do zdrowia..

A czy Gamma Knife się tu nie kwalifikuje ? Polecam dopytać się lekarzy. Bezinwazyjny tryb leczenia i wysoki stopień skuteczności. Czy aby na pewno chemioterapia jest tak potrzebna ? Bariera krew mózg bardzo ogranicza działanie chemii , za to bardzo osłabia organizm, który potrzebuje siły do walki. W Polsce gamma knife jest rzadko stosowany ( a szkoda ). Proszę wziąc pod uwagę ten sposób leczenia.

dokładnie, warto pomyśleć o tej metodzie… mój tato nie mógł, z racji rozrusznika serca (gamma polega na rezonansie magnetycznym)

Nóż gamma działa tylko jeśli guz ma max (chyba, nie pamiętam dobrze) 6 cm…. Tu pewnie już jest dużo większy obszar

Apel do rodziny. Proszę podajcie tą wiadomość to ogólnopolskiej tv. Napewno wielu policjantów chciałoby się dorzucić do zbiórki a nie wiedzą o tym

Czy i tu przy tej tragedii musi być uprawiana polityka. macie aż tak zryte łby. Szkoda mi was czas zacząć się leczyć .

Chemia i radioterapia ZABIJAJĄ! Dlaczego? Bo dobijają i tak już wykończony chorobą układ immunologiczny, który już nie ma siły walczyć. A oni swoje… Lata mijają, a „terapia” stoi w miejscu. Ja myślę, że celowo!

Wiemy że twój lekarz, którego już na szczęście usunięto z YouTuba każe raka leczyć piciem wody utlenionej. To jest najlepsza metoda

I pękła stówka:-) Oby tak dalej. Powodzenia