Strona główna Na sygnale Kryminalne Policjant podczas zakupów rozpoznał złodziei sklepowych

Policjant podczas zakupów rozpoznał złodziei sklepowych

5
Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby rozpoznał sprawców kradzieży w lokalnych sklepach. Zostali zatrzymani. 

22 marca 2023 roku po godzinie 17:00 funkcjonariusz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach robił zakupy w jednym ze sklepów przy ul. Łaskiej. W jednym z klientów rozpoznał poszukiwanego mężczyznę.

– Jego wizerunek odpowiadał temu z nagrań monitoringu, które funkcjonariusz wcześniej przeglądał do sprawy kradzieży – wyjaśnia sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

Starszy sierżant Sylwester Baranowski był już po służbie jednak od razu skontaktował się z dyżurnym, który na miejsce skierował patrol umundurowanych policjantów. Ponadto w dalszym ciągu obserwował podejrzanego mężczyznę, do którego w pewnym momencie dołączył drugi – również znany policjantowi z nagrań sklepowego monitoringu.
Po kilku minutach obydwaj mężczyźni opuścili sklep. Policjant wyszedł za nimi cały czas ich obserwując. Weszli do kolejnej placówki handlowej. Kiedy wychodzili ze sklepu funkcjonariusz podszedł do obserwowanych osób i okazał legitymację służbową informując, że jest funkcjonariuszem. Na miejsce dojechał wówczas umundurowany patrol policji.

Okazało się, że jednym z mężczyzn jest 24-latek, który odpowie za kradzieże w kilku pabianickich sklepach. Konsekwencji nie uniknie także jego 16-letni towarzysz, który kilka dni wcześniej uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego znajdującego się w województwie opolskim. Nieletni również jest podejrzany w sprawie licznych kradzieży. Został przewieziony przez policjantów do policyjnej izby dziecka. Następnie trafił do placówki, w której będzie przebywał na mocy decyzji sądu rodzinnego.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Poprawna postawa funkcjonariusza…
Czy na służbie, czy po służbie, trzeba zachować czujność 😈

Jak słyszę o takiej postawie to zaczyna mi wracać zaufanie i wiara w tę formacje.Pozostali koledzy niech się uczą i biorą przykład.A dla Pana policjanta moje uznanie,szacunek i gratulacje.

Mam wrażenie że policjanci po służbie mają większą skuteczność niż na służbie.

skuteczność czego? lufy?

Dobry pies nigdy nie traci czujności. Zawsze to dwóch darmozjadów mniej na wolności.