Strona główna Na sygnale Kryminalne Obywatelskie zatrzymanie na S14

Obywatelskie zatrzymanie na S14

18
Pijany 59-latek bez uprawnień kierował autem na obwodnicy Pabianic. Został zatrzymany przez innego kierowcę.

Do zdarzenia doszło 25 marca 2023 roku około godziny 16.40. 49-letni łodzianin jechał drogą ekspresową S14 od strony Pabianic w kierunku Dobronia. Mężczyzna podróżował wraz ze swoim 58-letnim znajomym. W pewnym momencie obaj zauważyli, że jadący przed nimi kierowca samochodu osobowego marki Volvo nie jest w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy.

– Podejrzewając, że za kierownicą auta może znajdować się osoba nietrzeźwa, postanowili natychmiast zareagować. Na wysokości 71 kilometra drogi ekspresowej S14 doprowadzili do zatrzymania samochodu i uniemożliwili kierującemu dalszą jazdę. Następnie o zdarzeniu poinformowali dyżurnego pabianickiej komendy, który niezwłocznie wysłał na miejsce patrol – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek.

Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 59-latek miał ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Miał też cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Niebawem za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie wynika z treści artykułu 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Bardzo pozytywna postawa obywateli, chylę me duże czoło

Dlatego powinni konfiskatę auta robić i z 50tyś grzywny

Żeby tylko nie wsiadł przed rozprawą znów za stery…

Prosimy poszkodowanego o kontakt, ułatwiamy powrót po małym co nie co za kółko, dzień wczorajszy nie musi być ostatni 😉

Może być. Bo takiemu to już wszystko jedno. Po co mu uprawnienia? Posiedzi na nasz koszt, wyjdzie i będzie dalej jeździł bez uprawnień oby trzeźwy….

znaczy zatrzymali auta na drodze szybkiego ruchu? zajebiście mogli zabić przy okazji jakąś rodzinę jadącą za nimi…

Mogli zabić pijanego ale sie powstrzymali.

5 minut później ten pijany też mógł zabić jakąś rodzinę

mógł, nie musiał, jechał to sobie jakoś radził. wystarczyło przedzwonić po psiarnię i jechac za nim asekuracyjnie. A tak spowodowali zagrożenie. Mogłem tam zapitalać na ścigaczu 300km/h i bym w nich przywalił nie spodziewając się zatoru na trasie. Albo gdyby z tyłu jechała wasza pół ślepa ledwo wyglądająca zzakierownicy 70 letnia madka! ludzie myślcie 🙂

„ludzie myślcie” pisze gość co jeździ 300 km/h po drogach publicznych. Jesteś gorsza patologia niż ten pijany za kierownicą. Zresztą widać że na lekcjach polskiego też raczej nie myślałeś.

Nie mogłeś. Mogłeś, co najwyżej, 120 km/h. Jeśli jechałbyś 300 i byłbyś „niespodziewającym się” to jesteś idiotą.

300? W miejscu, gdzie dozwolone jest 110? Gdybyś w nich przywalił, to absolutnie cię nie szkoda. Obyś tylko im nie zrobił krzywdy.

Z jednej strony postawa godna pochwał ale z drugiej strony ciekawe co by mówili jakby przez ich zachowanie doprowadzili do zdarzenia np zmuszając kierującego do hamowania a on postanowilby uciekać i by wjechał w kogoś. Zamiast kozaczyć należy wykonać telefon tym bardziej że było ich dwóch więc jeden dzwoni drugi prowadzi. Eska to jednak jazda z dużą prędkością więc ryzyko spore a zachowanie pijanego to wielka zagadka

Niebawem w ciagu 48h postawione mu zostana zarzuty i niebawem za 4 lata zostanie prawomocnie skazany

Wzorowi ormowcy…zamiast dac mu wpierdal ,aby zapamietał na przyszlosc,oraz oddac auto małżonce,to na pały dzwonią….

I mieli by później problemy bo jakiś inny kierowca widział by napaść.

Za obywatelskie zatrzymanie dostali mandat za stworzenie niebezpieczeństwa i to nie maly .

Po czym policja wychwalała ich na swoich stronach internetowych. Nie pisz bzdur.