Strona główna Aktualności Policjanci zjechali do Pabianic. Na spektakl

Policjanci zjechali do Pabianic. Na spektakl

1

We wtorkowe popołudnie Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach był najbezpieczniejszym miejscem w mieście. Na spektakl „Służba” zjechało kilkudziesięciu policjantów z komendantem wojewódzkim na czele.

Rozpoczęły się obchody setnej rocznicy powstania Polskiej Policji. Z tej okazji na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach aktorzy Amatorskiej Sceny Policyjnej ,,Na Posterunku” wystąpili ze spektaklem pt. ,,Służba”. Widowisko wyreżyserowała Mariola Daszkiewicz – Konopczyńska z Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.

To historia rodziny, gdzie kultywowana jest tradycja noszenia munduru. Punktem wyjścia spektaklu są pretensje córki do ojca – współczesnego policjanta, który przygotowuje się do uroczystości mianowania na pierwszy stopień oficerski. Kiedy rozżalona dziewczynka zamyka się w sobie do akcji wkracza dziadek, który tłumaczy wnuczce, że praca w policji to służba, a jej ojciec nie raz został bohaterem.

Bezpośrednio przed spektaklem w ramach obchodów 100-lecia powstania Policji Państwowej, przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, odsłonięto tablicę Patrona Policjantów woj. łódzkiego. Została ona poświęcona pułkownikowi Januszowi Zygmuntowi Jagrym-Maleszewskiemu, który był jednym z sześciu Komendantów Głównych Policji Państwowej okresu międzywojennego.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Policja robi teatr? Niezly cyrk