Strona główna Aktualności Z miasta Policjanci zachorowali przed akcją „Znicz”

Policjanci zachorowali przed akcją „Znicz”

28

W związku z przypadającym jutro dniem Wszystkich Świętych ruch samochodowy zwiększył się nie tylko wokół cmentarzy. Zapewnienie bezpieczeństwa kierowcom i pieszym wymaga zakrojonych na szeroką skalę działań policji. Tymczasem siły w KPP w Pabianicach są wyraźnie nadwątlone. Powód to wzmożona absencja chorobowa…

Z powodu jakiejś epidemii stróże prawa masowo biorą zwolnienia lekarskie? Nie. W ten sposób, podobnie jak ich koleżanki i koledzy z innych jednostek w regionie, zaostrzyli trwający od miesięcy ogólnopolski protest, domagając się m.in. większych wynagrodzeń oraz możliwości przechodzenia na emeryturę po 15 latach służby. Nasi nie stanowią pod tym względem wyjątku.

– W KPP Pabianice na zwolnieniach lekarskich jest 34 funkcjonariuszy (na 217 etatów – przyp. red.) – poinformował nadkomisarz Adam Kolasa z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. – Póki co, w celu zapewnienia ciągłości służby na stanowisku kierowania, zabezpieczeniu okolic cmentarza oraz drugiej tury wyborów w gminie Pabianice i Dłutów, przesuwane są własne siły.

Obecność policjantów na drogach w tym tak szczególnym teraz okresie jest wyjątkowo pożądana. Tymczasem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, na kilkunastu pracujących w wydziale ruchu drogowego nieobecnych jest ośmiu.

Problemy z absencją dotyczą nie tylko naszej komendy, bo na 6000 policjantów w województwie łódzkim na L4 przeszło w ciągu ostatnich kilku dni ponad 600! Ta wyraźnie wyższa nieobecność w pracy dotyczy połowy komend. Mimo to ciągłość służb, zarówno jeśli chodzi o patrole umundurowane, jak i kryminalne, ma być zapewniona.

– Na tę chwilę nie ma konieczności przesuwania sił pomiędzy poszczególnymi powiatami czy też zasilania przez inne województwa. KWP w Łodzi udzieli wsparcia tym jednostkom, w których odnotowano zwiększoną absencję chorobową – dodaje Adam Kolasa.

Czy pabianickiej policji, jeśli zaszłaby taka potrzeba, może pomóc w działaniach straż miejska? Jak dowiedzieliśmy się od komendanta Tomasza Makrockiego, jego podwładni są gotowi na taki scenariusz, a dokładniej na oddelegowanie trzech funkcjonariuszy do łączonych, dwuosobowych patroli z policją.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czyli, że co? Policjanci na lewych zwolnieniach? Ekstra…

Jak im praca nie pasuje to przecież nikt ich na siłe nie trzyma. Trzeba się było uczyć w młodości i zostać np. lekarzem.

Przypomnij sobie parę miesięcy wstecz jak lekarze rzucili masowo zwolnienia m.in. w łódzkim Koperniku. Także pitolisz od rzeczy.

A jak ci cos nie pasuje to nie dzwon potem na 997 i nie placz ze Ci ktos cos zrobil…albo ci żonę zgwalcil badz dziecko

Nie dzwonie, bo oni zazwyczaj nic nie robią. Dwa razy w życiu cos mi ukradli i dwa razy policja nic nie zrobiła. Zresztą widzę, ze się policjanci odezwali. Nie narzekajcie, tylko zmiencie prace jak wam cos nie pasuje. W budowlance więcej zarobicie ale trzeba coś umieć 🙂

W budowlance od jakiegoś czasu też nie ma chętnych do pracy tak jak od pewnego czasu nie ma chętnych do służby w policji. I to dokładnie z tego samego powodu. Pseudo-pracodawcy nie chcą wypłacać godziwego wynagrodzenia i zapewnić odpowiednich warunków pracy. I mam nadzieję że jak Cię jakiś nawalony jak szpadel kierowca potrąci na przejściu dla pieszych to też nie zadzwonisz na policję tylko poprosisz go żeby odwiedził Cię w szpitalu i spiszecie sobie oświadczenie. Po co wyzywać policjanta który nic nie musi umieć żeby udokumentować procesowo wypadek dla prokuratury i sądu.

Napisze raz jeszcze. Mamy wolny rynek i jak komuś praca nie pasuje to może się zwolnić. Ja nie chce żadnych podwyżek dla nich z moich podatków (których płace pewnie więcej niż statystyczny użytkownik forum). Każdy jest kowalem swojego losu i jaki sobie zgotował taki ma. Ja nie narzekam ale wiele trudu mnie to kosztowało.

Każdy jest kowalem swojego losu Jak nie chcesz ze swoich podatków płacić na państwo to jest wolny rynek Możesz wyjechać z kraju i płacić na inne państwo albo zmienić pracę na inną i płacić mniejsze podatki skoro uważasz że płacisz za wysokie

Mogłeś sie uczyć za młodu. Dzisiaj byś nie narzekał.

A mine dziwi że nie chcesz dawać że swoich podatków na policjantów, których codziennie widać na ulgach a jakiś miesiąc temu dałeś ze swoich podatków na podwyżki dla wojska, gdzie każdy żołnierz dostanie około 700 zł miesięcznie więcej. No ale domyślam się że tych pieniędzy Ci nie szkoda bo oni zgodnie z Twoim rozumowaniem uczyli się ciężko, pomagają na co dzień każdemu obywatelowi, codziennie w koszarach pełnią trudną służbę. No i oczywiście nie narzekają bo nie mają na co więc nie musisz im powiedzieć żeby poszli na budowę. Ale zapewne nie wiesz że każdy żołnierz dostał 700 zł podwyżki bo… Czytaj więcej »

Bo żołnierzy cenię, podobnie jak np. strazaków. A z policją mam same negatywne doświadczenia. Np. jak włamali mi sie do samochodu to nie chcieli przyjąć zawiadomienia, zniechęcając mnie, że to nie ma sensu. Inny policjant wypisał mojemu ojcu mandat z błędem ortograficznym (kogo oni tam przyjmują). Generalnie powinno sie zrobić reforme tej instytucji i zacząć przyjmować tam ludzi… Nie bede pisać jakich bo mnie oskarżą o znieważenie. Powiem tylko tyle, że mam 2 znajomych w policji, którzy byli w szkole pośmiewiskiem. Dzisiaj dumnie chodzą z odznaką. To mówi wiele…

Dobrze mówisz Molo inteligencia to podstawa.

Cenisz żołnierzy bo co robią dla Ciebie ? Co zrobili wczoraj dzisiaj i co zrobią jutro ? Zatrzymali 1040 nietrzeźwych kierujących ? Pojechali na 10327 interwencji które należało obsłużyć w całym kraju przez te trzy dni ? Ja wiem że poza tymi żołnierzami którzy mieli podczas tych trzech dni służbę płatną DODATKOWO 160 złotych za każde 24 h reszta miała wolne. Ale Ty ich szanujesz więc im się należy. Policjanci do łopaty Gratuluję rozumowania i kończę dyskusję bo widzę że nie ma sensu. Bez błędów pisać jak przyjmą ludzi inteligentnych. Ale im trzeba zapłacić. I po to właśnie jest protest.… Czytaj więcej »

No właśnie ciągle tylko interwencje i interwencje nie mają czasu na samokształcenie, natomiast w wojsku i w straży pożarnej nie zajmują się takimi bzdurami mają mnóstwo czasu zapewne są to ludzie oczytani i obyci pełni empati dla społeczeństwa. Zatem problem tkwi w złym zarządzaniu czasem pracy bo po co wy te interwencje robita nie róbta ich.

Ja bym proponował emeryture po 5 latach pracy i deputat węglowy

Niech zmienią prace jak im nie pasuje. W budowlance ludzi potrzeba.

żadne 15 lat normalnie jak wszyscy ,komusistyczne przywileje 🙁

Powinna pojsc kontrola i jeżeli bezprawne l4 to dyscyplinarka za narazenie zdrowia i zycis ludzi przez celowa nieobecnosc w dniu zwiekszonego ruchu.

Po 15 latach pracują na etatach w budowlance, albo kręcą lewizne. Tacy zmęczeni… koły w d….h można łamać.

zwolnić dyscyplinarnie bydło na lewych zwolnieniach, oskarżyć o wyłudzenie świadczenia i zająć się lekarzami

Nikt nikogo nie zwolni bo już w ogóle nie miałby kto robić 😊 Lekarzami też się nikt nie zajmie bo nie ma kto 😊

I to cię tak cieszy? Społeczeństwo ma tolerować przywileje nienależne (wcześniejsze emerytury itp.) i wyłudzanie nienależnych świadczeń, bo jaśniepanom co nigdy nic nie widzą i nic im się nie chce warunki pracy nie pasują?

Dlaczego społeczeństwo ma tolerować 500+, ośmiorniczki w restauracjch, wypłaty odszkodowań za wypdki spowodowane przez Służbę Ochrony Państwa wiozące pseudovipow, nakłady na Wojska Obrony Terytorialnej które w czasie wojny zostałyby zmiecione z powierzchni ziemi, a nie może zrozumieć że Policja, która jest na co dzień najbliżej nich jest traktowana najgorzej że wszystkich służb ? Dla mnie nieodgadnione

Prosta sprawa. Jak do policji zaczną brać ludzi inteligentnych to opinia sie zmieni

Skąd mają brać skoro nie ma żadnych chętnych bo uposażenie jest za małe. Biorą z łapanki byle tylko był policjant. Po to właśnie ten protest. Ale widzę że wszyscy udają że nie zrozumieją

Siema ZIOMY ma ta rację.Zlikwidować ich. Przesiedział przez nich 5 lat. Trzymam z wami.
Niech idą do uczciwej roboty. NIEROBY.

Uważaj bo oni dużo chorują i sporo ich tu na form siedzi. Zaraz cie zaminusują

Co wy piszecie trzeba się zastanowić co by było gdyby policji nie było ja w pełni popieram policję i wcale nie jestem policjantem