Strona główna Aktualności Komunikacja Policja ujawnia szczegóły wtorkowej akcji

Policja ujawnia szczegóły wtorkowej akcji

3

Pabianiccy policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy z innych komend oraz instytucji pozapolicyjnych prowadzili ponadpowiatowe działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu pabianickiego.
20 grudnia 2016 roku już od wczesnych godzin rannych policjanci z Pabianic wspólnie z funkcjonariuszami z Łasku, Bełchatowa, Zgierza, Łódź – Wschód, Komendy Miejskiej Policji w Łodzi oraz Izby Celnej, Straży Lęśnej i Rybackiej realizowali międzypowiatowe działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu pabianickiego. W akcji wzięło udział 100 funkcjonariuszy realizujących zadania w różnych obszarach związanych z bezpieczeństwem.

Policjanci pionu prewencji prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa wśród kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na te kategorie przestępstw i wykroczeń, będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących w celu ujawniania i eliminowania tych osób, którzy wsiadają do auta pod wpływem alkoholu. Policjanci wyposażeni w odpowiednie urządzenia typu alcoblow przebadali blisko 300 kierujących i ujawnili dwie osoby poruszające się pojazdami w stanie po użyciu alkoholu ( do 0,5 promila).

– Było to małżeństwo, które wpadło podczas niemalże jednej kontroli drogowej. Początkowo policjanci ze zgierskiej drogówki skontrolowali na terenie Konstantynowa Łódzkiego kierowcę volkswagena. Badanie wykazało, że 51-latek był w stanie po użyciu alkoholu. Po pewnym czasie na miejsce zdarzenia przyjechała jego żona, która również była pod wpływem alkoholu. Za popełnione wykroczenie obydwoje staną przed sądem – relacjonuje kom. Joanna Szczęsna.

Policjanci podczas międzypowiatowej akcji wylegitymowali ponad 200 osób. Skontrolowali blisko 150 kierowców, z których ponad 100 popełniło wykroczenia i zostało ukaranych mandatami. Najczęstszym przewinieniem były niezapięte pasy bezpieczeństwa oraz rozmowa przez telefon komórkowy. Zatrzymano także 9 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.
Wspólne działania policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz celników doprowadziły do ujawnienia dwóch miejsc wprowadzania do obrotu wyrobów bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono ponad 80 sztuk lewych papierosów i ponad 5 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. Wobec osób trudniących się taką działalnością zostaną wyciągnięte konsekwencje przewidziane w kodeksie karno-skarbowym.
Podczas tej akcji policyjne patrole w asyście pracowników Straży Rybackiej kontrolowały także miejskie targowiska pod kątem legalności sprzedaży ryb. Dzielnicowi z Posterunku w Piątkowisku wraz z leśnikami czuwali w okolicznych lasach nad nielegalną wycinką choinek. Przeprowadzone działania nie ujawniły nielegalnego procederu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

4 ramki fajek zgarnęli, łał 🙂

była akcja, a nikt nie wyciął choinki 🙂 bo dopiero wytną 23

4 paczki to jak ktoś mnie dobrze pod……wi to w 1 dzień wyjaram