Strona główna Na sygnale Policja postawiona na równe nogi. Wysłano też patrole z Pabianic

Policja postawiona na równe nogi. Wysłano też patrole z Pabianic

16
Kilkadziesiąt radiowozów skierowano pilnie pod stadion Widzewa Łódź, gdzie w sobotę po godz. 22.00 pojawiło się ponad 100 kibiców Śląska Wrocław. Do akcji zaangażowano policjantów Pabianic.

Późnym wieczorem policja otrzymała informację, że do Łodzi jedzie kilkadziesiąt samochodów, głównie na wrocławskich numerach rejestracyjnych. To kibice Śląska Wrocław. Wszystko wskazywało na to, że przyjechali do Łodzi w ramach zemsty za piątkowy mecz podczas, którego kibicie Widzewa wykradli im flagę.
W związku z tak dużą liczbą kibiców, łódzka policja poprosiła o wsparcie okolicznych jednostek. Jak informuje rzecznik prasowy pabianickiej komendy, nasi policjanci zabezpieczali trasę przejazdu kibiców.

Ze wstępnych informacji wynika, że nie doszło do niebezpiecznych sytuacji w związku z tą sytuacją.

Poniżej publikujemy komunikat policji, który pojawił się w poniedziałek:

18 lutego 2023 roku w godzinach wieczornych policjanci z polecenia dyżurnego miasta udali się w okolice stadionu Widzewa Łódź, gdzie licznie zgromadzili się sympatycy Śląska Wrocław. Z uwagi na napływające informacje o zagrożeniu dotyczącym naruszeń porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz ruchu drogowego przez pseudokibiców nie obyło się bez policyjnych interwencji. Natychmiastowe działania mundurowych i właściwe rozmieszczenie sił pozwoliło na szybką reakcję na wszelkie próby łamania prawa. Funkcjonariusze w wyniku przeprowadzonych działań wylegitymowali część osób, dokonali sprawdzeń pojazdów pod kątem posiadania rzeczy pochodzących z przestępstwa bądź mogących służyć do ich popełnienia. Ponadto podjęli dwa pościgi, za pojazdami, których kierujący nie reagowali na wydawane polecenia do zatrzymania się – uciekając stwarzali zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Wśród pasażerów tych pojazdów znajdował się 33-letni mężczyzna poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Kierujący nie chcieli tłumaczyć swojego zachowania dlaczego ignorowali sygnały wydawane przez policjantów. W związku z popełnionym przestępstwem o losie 50 i 31-latka zadecyduje sąd. Za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z VI Komisariatu Policji w Łodzi.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dorośli faceci a ganiają za kawałkiem szmaty. Dramat. Ich matki i kobiety muszą być z nich dumne….

To są ci co twierdzą, że są prawdziwymi Polakami. Lubią bić sąsiadów.
Niepojęte.

Wy tak naprawde? Moze cos ciekawszego …

Malinowe kinole płaczą ale NABOJKA przeszła do historii 😁😁😁jeszcze się ośmieszyli przyjmując fane od ochrony która przechwyciła zanim trafiła pod zegar. W świecie kiboli fana uznana jest za straconą bo nie odbita w bezpośrednim starciu tylko zwrócona przez osoby trzecie.
Tak czy owak w świecie kiboli nudy nie ma.

Nikogo.

Psy szczekaly a karawana jedzie dalej 😈

No przecie ochrona odzyskała od razu falgę i im oddała, o co chodzi? 😉

To kibice z Gdańska, którzy wracali z meczu w Kielcach. Nie macie już o czym pisać?

W nocy mamy szejsciu policjantów na służbie a oni jadą do Łodzi jak by tam nie było policjantów.

Ilu mamy?

Szejściu 😁😁😁😁

w tym dwóch na L4 i dwie w ciąży 🙂

nie mogę uwierzyć że policja pojechała do domniemanego przestempstwa które nie wystąpiło, a do zgłaszanych już po faktowych mają problem dojechać….

Domniemanego czego?

Same L4 i ciąże w firmie, co się dzieje?