Strona główna Sport Koszykówka Półfinały przeleciały nam przez palce

Półfinały przeleciały nam przez palce

0

Koszykarze PKK 99 brali udział w rozgrywanych w Pabianicach ćwierćfinałach Mistrzostw Polski U14, ale nie wywalczyli miejsca premiowanego awansem.

Wszystko zaczęło się jednak dobrze, bo od zwycięstwa z UKS-em Bryzą Kolbudy 72:70. Przed ostatnią kwartą gospodarze mieli 11 punktów przewagi, ale rywale ruszyli w pogoń. Na nasze szczęście korzystny wynik udało się utrzymać do samego końca i byliśmy o krok bliżej awansu.

Kolejnym rywalem był zespół MKS Start SA Lublin. Do końca trzeciej kwarty PKK przegrywało zaledwie trzema punktami. W ostatniej partii goście podkręcili jednak tempo i ostatecznie zwyciężyli 66:74.

Naszą ostatnią nadzieją na awans było więc pokonanie PGE Turowa Zgorzelec, który podobnie jak pabianiczanie miał na koncie jedno zwycięstwo. Rywale przez cały mecz mieli sytuację pod kontrolą i przed ostatnią kwartą prowadzili 14 punktami. PKK nie złożyło jednak broni i zaczęło seryjnie trafiać do kosza. Na nieco ponad minutę przed końcem był remis po 68. Niestety, szczęście i decyzje sędziowskie dopisały Zgorzelcowi i to on wygrał 71:70, meldując się w półfinałach Mistrzostw Polski. Z pierwszego miejsca awans wywalczył Lublin.

PKK 99 Pabianice: Cieciorowski Wiktor, Jęch Aleksander, Jęch Maksymilian, Frydrych Oskar, Kociszewski Przemysław, Kłys Gracjan, Krulik Igor, Moczkowski Kacper, Ozga Jakub, Owczarek Wiktor, Pierzchalski Hubert, Skoneczka Mateusz, Szewczyk Maciej, Wierzchowski Wojciech, Wojtyniak Igor, Wołosz Adrian, Wlazło Piotr.