Strona główna Sport Koszykówka PKK 99 z 3. miejscem w turnieju Winobranie Cup 2016

PKK 99 z 3. miejscem w turnieju Winobranie Cup 2016

0

W dniach 9-11 września odbył się turniej koszykarski pod patronem PGNiG. W ramach przygotowań do sezonu na zmagania do Zielonej Góry udali się juniorzy zespołu.

Od samego początku wiadomo było, że stawka będzie bardzo mocna. Rywalami naszych byli: Górnik Wałbrzych, King BC Szczecin, United London, WKS Śląsk Wrocław i Zastal Zielona Góra. Mecze rozgrywały się systemem każdy z każdym. Inauguracyjne starcie wypadło przeciwko Śląskowi Wrocław. Początkowo wszystko układało się po naszej myśli. W każdej z trzech kwart pabianiczanie mieli, jak się wydawało, bezpieczną przewagę. W końcówce do głosu doszli jednak Wrocławianie. Ze stanu 50:43 dla nas ostatecznie przegraliśmy wynikiem 50:56. Później przyszła kolej na gospodarzy turnieju, czyli Zastal Zieloną Górę. Przez połowę spotkania trwała zacięta gra, a PKK miało jedynie punkt przewagi. Dalej było jednak tylko lepiej. W 3. kwarcie zdobyliśmy 5 oczek więcej niż rywale, a w ostatniej części gry aż 9. Mecz zakończył się wynikiem 46:61, a koncertowe spotkanie rozegrał Bartek Malarczyk zdobywając 27 punktów.

Drugi dzień zawodów zaczął się po naszej myśli. W pierwszym meczu z Górnikiem Wałbrzych odnieśliśmy gładkie zwycięstwo 53:75. Następnie czekało nas starcie z United London. Mimo świetnego początku i wysokiej przewagi, zaczęła ona topnieć i na prowadzenie wyszli rywale. PKK przegrało to spotkanie 69:51.

Ostatniego dnia czekała nas końcowa rywalizacja z King BC Szczecin. Po dobrej pierwszej części meczu i niewielkim prowadzeniu, to jednak rywale podkręcili tempo. W 3. i 4. kwarcie zdobywając odpowiednio 8 i 4 punktów więcej od nas. Końcowy rezultat to 67:77 dla rywali.

Winobranie Cup wygrali zawodnicy Śląska Wrocław. Nasi podopieczni zajęli ostatecznie 3. miejsce w tabeli. Trener drużyny uznał, że był to bardzo dobry sprawdzian dla naszych zawodników. Pabianiczanie pokazali swoje mocne strony, ale znalazły się też elementy, nad którymi trzeba będzie popracować. Najlepszym zawodnikiem w PKK99 był zdecydowanie Bartek Malarczyk, zdobywając w sumie 92 punkty. Był to drugi najwyższy rezultat spośród wszystkich koszykarzy.

W ten weekend pabianiczan miał czekać kolejny sprawdzian. Tym razem w turnieju rozgrywanym w Pabianicach. Niestety, organizowany od 16 lat Pabianice Basket Cup nie odbędzie się w planowanym terminie. Przyczyną jest remont szatni, przez co na sali znajdują się tony kurzu. Jak mówią osoby związane z klubem szkoda, że prace nie zostały wykonane w lipcu. Wtedy obiekt stał nieużywany. Zawody zostaną prawdopodobnie przełożone na okres świąteczno – noworoczny.