Strona główna Aktualności Z miasta Pojedziemy ścieżką rowerową

Pojedziemy ścieżką rowerową

4

Rozpoczęły się prace remontowe na ulicy Grota Roweckiego. Będzie chodnik i ścieżka rowerowa.

Od rana drogowcy zrywają asfaltową ścieżkę po północnej stronie ulicy Grota Roweckiego. Za dwa miesiące będzie tu nowy chodnik i ścieżka rowerowa. Remont obejmie południową i północną część ulicy na odcinku od ulicy Bugaj do Nawrockiego. Każda ze stron ścieżki rowerowej będzie miała jeden kierunek jazdy.

Chodnik będzie z kostki koloru szarego, natomiast droga dla cyklistów będzie czerwona. Zasiana zostanie też trawa wzdłuż ulicy Grota-Roweckiego. Drogowcy mają czas do 2 czerwca. Koszt inwestycji to 283 000 złotych – płaci Starostwo Powiatowe.

 

REKLAMA
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy zostanie postawiony znak zakazu ruchu pieszych na ścieżce rowerowej?
Bezsensowne jest to, że będzie to taka ścieżka po środku ulicy bo ani na odcinku od ulicy Bugaj do ulicy Orla nie ma ścieżki ani w stronę kościoła.

Mam nadzieję, że ścieżka rowerowa będzie asfaltowa, a nie z kostki.

Irek, niestety jak pierwszy raz gdzieś czytałem info o tej inwestycji, to jak wół było napisane że z kostki ma być :/ Nie mam zielonego pojęcia kto podejmuje w tym mieście równie genialne decyzje…

Na pewno osoba, która podejmuje takie decyzje nie jeździ rowerem po mieście. Wystarczyłoby zainteresować się, jak to się robi obok w Łodzi. Ciekaw jestem, czy w naszym mieście są jakieś plany budowy ścieżek rowerowych i ile ich powstało w ostatnich latach.