Strona główna Na sygnale Podsumowali długi weekend majowy. Sporo kierowców po alkoholu

Podsumowali długi weekend majowy. Sporo kierowców po alkoholu

0
Długi weekend majowy dobiegł końca. Policjanci podsumowali okres od 29 kwietnia do 4 maja. Na szczęście obyło się bez wypadków. Niestety, nie zabrakło kierowców prowadzących na „podwójnym gazie”.

Na drogach naszego powiatu drogówka interweniowała przy 14 kolizjach, w których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Przebadano 256 osób na zawartość alkoholu, oraz 2 osoby na narkotyki. Mundurowi zatrzymali 12 osób, które kierowały pojazdami na „podwójnym gazie” (6 osób było nietrzeźwych i 6 po użyciu alkoholu). Z tego tytułu pięciu kierowcom zatrzymano prawo jazdy. Wpadł także 1 rowerzysta, który korzystał z jednośladu po wypiciu alkoholu. Ponadto policjanci ujawnili również 8 osób, które kierowały pojazdami pomimo braku uprawnień.

– Był to czas wytężonej pracy policjantów – mówi podkom. Ilona Sidorko z pabianickiej policji. – Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy postanowili spędzić majówkę poza domem. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i z dozwolona prędkością. Kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, czy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments