Strona główna Aktualności Pobiegną do Częstochowy. Trasa ma 125 km

Pobiegną do Częstochowy. Trasa ma 125 km

0
Już po raz 8 organizowana jest Pabianicka Pielgrzymka Biegowa. W tym roku wystartuje 29 maja o godzinie 6.00 z kościoła Miłosierdzia Bożego..

Tradycją stało się, że co roku biegacze startują z innej parafii, a że w mieście jest ich 7, to w tym roku wybiega z historycznego pierwszego miejsca pielgrzymki. Plan tego przedsięwzięcia jest taki: z parafii Miłosierdzia Bożego wybiegnie rano około 20 biegaczy, którzy będą biegli w formie sztafety wymieniając się co 5 km.

– Oczywiście jeśli ktoś chce przebiec więcej to biegnie dalej – mówi Robert Lewera, organizator i uczestnik pielgrzymki. – Nad porządkiem zmian czuwa Krystyna Kucharek, która wyznacza osoby tak, aby nie było przerw w sztafecie. Ponadto w tym roku dwójka biegaczy podejmuje się wyzwania przebiegnięcia całej trasy za co trzymamy kciuki.

Długość trasa jest niebagatelna, bo liczy ok. 125 km. Przebiegnięcie całości powinno zająć ok. 13 godzin. W klasztorze na Jasnej Górze uczestnicy wezmą udział w apelu jasnogórskim, a po nim busami powrócą do domu. Każdy z pielgrzymów biegnie w swojej intencji, ale jest tez intencja wspólna pod hasłem „Biegniemy po pokój”. Organizatorzy chcą zachęcić potencjalnego partnera pielgrzymki do akcji „jeden kilometr to jedna złotówka na wskazany cel charytatywny”. Szacuje się, że biegacze przebiegną w sumie około 1000 kilometrów. Chętni do tego, by zostać partnerem charytatywnym mogą pisać na mail rlewera@gmail.com

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments