Strona główna Aktualności Z miasta Kolejne piętro DPS-u już po remoncie

Kolejne piętro DPS-u już po remoncie

20
Blisko milion złotych kosztował remont trzeciego piętra Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łaskiej 86. To udogodnienia dla 18 pensjonariuszy i personelu. 

W ramach zadania „Przebudowa Domu Pomocy Społecznej w Pabianicach ul. Łaska 86” wyremontowano dziewięć pokoi dwuosobowych i korytarz wraz ze strefą wejściową. Remont objął m.in. wymianę podłóg i stolarki drzwiowej, remont ścian i sufitów, wymianę instalacji elektrycznej, sanitarnej, oświetleniowej, teletechnicznej, korektę położeń czujek SAP, wymianę instalacji przyzywowej na bezprzewodową oraz wymianę centralnego ogrzewania. W ramach inwestycji odnowiono również strefę wejściową na parterze budynku.


Całkowity koszt zadania to ok. 960 tys. zł. Wykonawcą była firma POLVA Sp. z o. o. z siedzibą w Pabianicach.

Remont DPS-u przy Łaskiej prowadzony jest sukcesywnie od 2013 roku. Wtedy rozpoczęto remont pierwszego piętra.

– W wyniku realizacji zadania pomieszczenia zostały dostosowanie do pokojów mieszkalnych dla potrzeb osób leżących, wymagających intensywnej opieki pielęgnacyjnej, a także rehabilitacji przyłóżkowej. Prace kosztowały około 260 tys. zł – mówi Krzysztof Habura, Starosta Pabianicki.

W 2017 roku wyremontowane zostało drugie piętro. Na ten cel przeznaczono 380 tys. złotych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Stencel ma tyle czasu na bujanie się po partyjnych ustawkach? Widać jego stanowisko nie wymaga aż takiego nakładu pracy. Połowa etatu by wystarczyła. Oczywiste oszczędności panie prezydencie.

Przyboczni prezydenta już wiedzą że to ostatnia kadencja i koniec eldorado. Atakują urzędników by przykryć niekompetencję i bałagan jaki panuje w mieście.

DPS-y są prowadzone przez powiat, a nie przez miasto.

Ale 90% mieszkańców kierowanych jest przez mcps Pabianice i to miasto płaci za pobyt mieszkańców. I to Pabianice utrzymują obecnie pabianicki DPS!

Dopłaca tylko do tych pensjonariuszy, w stosunku do których brak jest możliwości ściągnięcia brakujących środków od członków rodziny. Nie znam szczegółów ilu taki pensjonariuszy jest, do których gmina musi dopłacać. Jakieś info na ten temat zapewne by się przydało.

Fajna praca , ładny kolor wstążki.

A skoro już mówimy o poniesionych kosztach , to dlaczego w artykule pominięto koszt pobytu pensjonariusza ?. Do 2021 roku koszt to około 3,5 tysiąca miesiecznie a jaki bedzie czy jaki jest w obecnym roku? Słeszałem że ok 4 tysiecy złotych.
Skoro aż tyle to jaki jest sens nazywać ten dom Domem Opieki Społecznej? Czy ktoś kto ma emeryturę na poziomie 2000 złotych ma szansę na otrzymanie tam miejsca na starość ?

Jeśli ma 2 tys. emerytury, to nie starczy mu pieniędzy, bez względu na to, czy koszt wynosił będzie 3,5, czy 4 tys. A o tym, kto ma szansę na otrzymanie miejsca na starość, na jakich zasadach i jakie musi spełnić warunki stanowi ustawa. Opłatę za pobyt w domu pomocy społecznej wnoszą: mieszkaniec domu, nie więcej jednak niż 70 % swojego dochodu, a w przypadku osób małoletnich przedstawiciel ustawowy z dochodów dziecka, nie więcej niż 70 % tego dochodu;
małżonek, zstępni przed wstępnymi – zgodnie z umową zawartą z kierownikiem ośrodka pomocy społecznej w zależności od dochodów i innych warunków.

Last edited 6 miesięcy temu by Zbigniew

Taka jest smutna rzeczywistość. Ceny za pobyt w DPS ustala wojewoda. Emerytowi nie wolno zabrać z emerytury więcej niż 70% za pobyt w DPS, bez względu na wysokość świadczenia. Brakującą kwotę ściąga się z rodziny. Chyba, że jest to dom prywatny. Tam właścicielowi wszystko jedno kto płaci i jaka jest wysokość emerytury.

jeśli ma tylko 2 tys emerytury tzn, że nie napracował się za bardzo w swoim życiu

Sam na to wpadłeś ?

co się stało ? czyżby zadziałało powiedzenie …. uderz w stół, nożyce się odezwą? nie chciało się pracować , albo pracowało się na czarno , żeby więcej co m-c do kieszeni wpadalo, a teraz płacz?

Płakał to Ty będziesz, spokojnie poczekaj przyjdzie Twoja kolej. Ja jestem spokojny.

cieszę się z tobą twym spokojem………….

To Maryska jeszcze pracuje?
Chcialbym zeby ja zwolniono i oszkalowano tak jak kiedys ona spowodowala zwolnienie mojej mamy to bylo potworne komuchy Nadal rzadza w Polsce no chyba ze teraz przeszla do pisu. Polacy to jednak glupi i pusty narod.

gość
Tyle wiesz co zjesz. Ludzie tyrali całe życie a teraz mają nawet mniej niż te 2 tysiące. Przekonasz się sam kiedy zus policzy twoje zasĺugi.

Karol …przestań nieudaczniku

pracować to nie znaczy tyrać i tyrać to nie znaczy pracować….widocznie całe życie się więcej op….li niż pracowali

cdn, sam potrafię to policzyć i nie wygląda to źle, a wręcz jestem zadowolony i to bardzo…trzeba tylko pracować

Niech Pan Starosta zapłaci 6mln zł rocznie za pobyt mieszkańców to nawet mu zaklaszcze