Strona główna Dzieje się Sport Płynęła 10 km po złoto

Płynęła 10 km po złoto

0

Justyna Burska była najlepsza na III Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Złoty krążek przywiozła też Anna Nita.

Zawody odbyły się w Olsztynie, a areną zmagań najlepszych pływaków było Jezioro Ukiel.  Justyna Burska, zawodniczka UKS „Piątka” Konstantynów Łódzki zajęła pierwsze miejsce na dystansie 10 kilometrów. Jej czas to 2:13.31. Justyna to pierwsza zawodniczka w Polsce, która w jednym sezonie wygrała na dystansach 200 m, 400 m, 800 m, 1500, oraz 10 000 m.

Złoty medal na dystansie 7,5 km zdobyła pabianiczanka Anna Nita, trenująca na co dzień w Śląsku Wrocław. Tablicę finiszową dotknęła z czasem 1:46:04. To 9,5 minuty lepszy czas od kolejnej zawodniczki płynącej na tym samym dystansie.