Strona główna Na sygnale Kryminalne Płacił znalezioną kartą. Usłyszał aż 12 zarzutów

Płacił znalezioną kartą. Usłyszał aż 12 zarzutów

2
35-latek płacił za zakupy znalezioną kartą bankową.  Takiej „opcji” skorzystał aż 11 razy. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 

10 czerwca 2023 roku policjanci otrzymali zgłoszenie od 31-latka, który zorientował się, że ktoś pobiera pieniądze z jego konta płacą w sklepach za zakupy. Mężczyzna wcześniej zgubił portfel na ul. 20 Stycznia.

Nieuczciwy znalazca nie miał zamiaru zwrócić portfela i jego zawartości. Tym samym przywłaszczył sobie dokumenty i pieniądze prawowitego właściciela. Ponadto aż 11 razy skorzystał z cudzej karty płatniczej w różnych sklepach. Na zakupy wydał ponad 570 złotych – informuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek.

Sprawą zajęli się pabianiccy policjanci. W toku prowadzonego dochodzenia ustalili, że za tym przestępstwem stoi 35-letni mężczyzna. Funkcjonariusze zatrzymali pabianiczanina. Przyznał, że znalazł portfel i płacił za zakupy znalezionym dokumentem, a pozostałą zawartość portfela wyrzucił do studzienki kanalizacyjnej i do śmietnika. Policjanci zatrzymali nieuczciwego 35-latka. Usłyszał łącznie 12 zarzutów. Odpowie za przywłaszczenie mienia, kradzież z włamaniem na konto pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A co z PIN’em? Co piątą płatność zbliżeniową < 100 zł trzeba potwierdzić PIN’em.

„11 razy skorzystał z cudzej karty płatniczej w różnych sklepach. Na zakupy wydał ponad 570 złotych”
Przerosło czytanie?