Strona główna Aktualności Komunikacja PKP PLK ma pieniądze na tunel i czeka na drogowców

PKP PLK ma pieniądze na tunel i czeka na drogowców

13

 „Dogadywanie” realizacji projektu na ul. Lutomierskiej jest na etapie zaawansowanym.

W listopadzie opublikowaliśmy artykuł opisujący działania urzędników z miejskiego ratusza dotyczących budowy dwupoziomowego przejazdu na ul. Lutomierskiej. Prezydent Pabianic pisał w tej sprawie m.in. do wojewody, Biura Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu, do centrali GDDKiA i do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Nam udało się ustalić, że PKP PLK ma zabezpieczony budżet na przebudowę przejazdu kolejowego.

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. mają realizować inwestycję na drodze krajowej nr 71 wspólnie z GDDKiA. Zabezpieczyliśmy fundusze dla tego projektu. Obecnie czekamy na decyzję GDDKiA w sprawie dalszej realizacji inwestycji – potwierdził Karol Jakubowski z zespół prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Kolejny ruch należy własnie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Wystąpiliśmy o pieniądze na budowę krótkiego odcinka drogi, jaki musi powstać, aby połączyć nowe przejście drogowe pod torami z istniejącym śladem drogi. Zatem wszystko jest na etapie zaawansowanych uzgodnień – tłumaczy Maciej Zalewski, rzecznik prasowy GDDKiA Łódź.

Rozpoczęcie remontu szlaku komunikacyjnego Łódź – Zduńska Wola zaplanowano na 2018 rok. Prace mają potrwać 2 lata. Łączny budżet przeznaczony na tę inwestycję wynosi 346 mln złotych.

REKLAMA
Poprzedni artykułMłodzi projektanci nagrodzeni
Następny artykułW grudniu niemal 30 psów trafiło do schroniska. To rekord ostatnich lat
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dziękuję w imieniu swoim i sąsiadów Panu Prezydentowi i wszystkim innym dobrym ludziom, którzy mają udział w tych działaniach.

W końcu. Mam nadzieję że doczekam się przejazdu.
Czy gazeta dotarła do projektu jak on ma wyglądać?

Powinni wyremontować cały odcinek Lutomierskiej od skrzyżowania z Karniszewicką w stronę obwodnicy. Droga jest wąska, nieoświetlona, chodnika brak, pobocze marne. Ludzie tam chodzą, jeżdżą rowerami do pracy lepiej lub gorzej widoczni, ruch jest tam duży, ciężarówki gnają w obie strony. W końcu dojdzie do tragedii. Ciekawe kto wtedy weźmie stan drogi na siebie.

Stan drogi jest dobry. Nawierzchnia jest równa, są powierzchnie wyłączone z ruchu. Jakby była szersza to auta by szybciej jeździły. Tym z czym sie zgodzę jest potrzeba lepszego oświetlenia i chodników dla pieszych

Dobrze, że chociaż tam zrobią tunel. Szkoda tylko, że dalej będzie sie stało na Wspólnej i Torowej…

Nareszcie. Po tylu latach. Jeśli dojdzie to do skutku, to będzie super.

A co z przystankiem Pabianice Północ?

Trzeba pytać UM i PKP. Rozważali i chyba coś utknęło. A realizacja miała być w czasie remontu tego szlaku.
Może Redakcja EPA zasięgnie przy okazji języka?

w końcu byśmy mieli oczekiwany od tylu lat tunel !!!

czekam na takie rozwiązanie ..

Ciekaw jestem ile pociągów w ciągu doby przemieszcza się przez Pabianice. Nie ważne o której godzinie się jedzie przejazd jest zamknięty, jeszcze rok temu nie było takiego ruchu na tej trasie.

Nie odczuwałam tego problemu wcześniej.Teraz muszę przejechać przez ten przyjazd, żeby dostać się do pracy. Faktycznie na 10 razy, dwa NIE stoję na przejeździe. Czasem jak jest cieplej zostawiam auto, biorę plecak i idę. Ciągle słyszę: a Ty ty się nie boisz tam iść? Przecież tam nie ma chodnika? Ciemno, duży ruch… Mam kamizelkę i jestem dobrze oświetlona, ale przyznaję droga tragiczna. Fajnie, żeby pomyśleli o tym, bo coraz więcej firm się tam otwiera, więc ruch będzie jeszcze większy niż był.