Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarskie święto przy Sempołowskiej

Piłkarskie święto przy Sempołowskiej

1

W sobotę przy Sempołowskiej piłkarskie derby Pabianic. Nim jednak na boisko wybiegną zawodnicy PTC i Włókniarza, na kibiców czekać będzie sporo atrakcji.

Zorganizowanie piłkarskich derbów „z pompą” to pomysł działaczy PTC – Macieja Nowackiego i Dariusza Kopy. Impreza świetnie wpisze się w odbywające się tego dnia imprezy sportowe z okazji Dni Pabianic.

Główną z atrakcji poprzedzających spotkanie derbowe będzie pokazowy mecz piłkarski samorządowców. Naprzeciwko siebie staną drużyny „miasta” i „powiatu”. W kompletowaniu składów i motywowaniu kolegów do gry duży udział mieli były piłkarz PTC, a obecnie radny powiatowy – Marek Gryglewski oraz radny miejski i koordynator ds. sportu w Urzędzie Miejskim – Łukasz Stencel.

Będzie to pierwsza okazja od niemal roku gdy będziemy mogli obejrzeć radnych na boisku piłkarskim. W październiku w czasie kampanii przed wyborami odbył się mecz kandydatów na radnych z SLD i PiS-u (WIĘCEj). Tym razem kilku uczestników tamtego starcia zagra w ekipach „miasta” i „powiatu”. Oprócz radnych w składach drużyn pojawią się także m.in. pracownicy spółek miejskich, animatorzy sportu, czy nauczyciele WF-u. Na boisku zobaczymy także starostę Krzysztofa Haburę, swojej kandydatury nie zgłosił natomiast prezydent Grzegorz Mackiewicz. Poniżej pełne składy drużyn.

Miasto: Sylwester Czech, Daniel Duraj, Piotr Duraj, Tadeusz Feliksiński, Rafał Górny, Leszek Józefiak, Jan Kaczorowski, Adam Krzoska, Rafał Madaj, Piotr Majchrzak, Artur Makowski, Daniel Pawłowski, Rafał Raźniewski, Michał Rosiński, Łukasz Stencel.

Powiat: Jacek Barasiński, Marek Błoch, Bartosz Gościłowicz, Marek Gryglewski, Piotr Grącki, Krzysztof Habura, Piotr Komorowski, Jarosław Kosmala, Adam Krasiński, Krzysztof Lewandowski, Dariusz Niciński, Andrzej Papuga, Włodzimierz Stanek, Paweł Szałecki, Jarosław Szczepaniak, Grzegorz Wlaźlak.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00 i rozgrywane będzie 2×20 minut. Bezpośrednio po spotkaniu odbędą się godzinne zajęcia zumby (14:50 – 15:50) prowadzone przez Adama Możdżera ze szkoły tańca Eskadra.

O godzinie 16.00 rozpocznie się główny punkt imprezy czyli mecz derbowy pomiędzy PTC i Włókniarzem. Obie ekipy na boisko wyprowadzą zawodnicy z drużyn młodzieżowych. Jesienią faworytem był liderujący w tabeli Włókniarz, który jednak po wyrównanym meczu wygrał tylko 1:0. Teraz sytuacja jest jeszcze ciekawsza, bo obecnie Włókniarz zajmuje 4. miejsce w tabeli, a PTC jest 5. Co prawda obie ekipy dzieli różnica aż 21 pkt., ale na wiosnę grają bardzo podobnie (PTC 24 pkt., a Włókniarz 25 pkt.).

Ponadto w czasie całej imprezy na przybyłych czekać będą stoiska gastronomiczne z grillem, lodami, napojami. Przewidziano także losowanie nagród dla kibiców i konkursy (strzał z połowy na pusta bramkę, rzut karny z zasłoniętymi oczami itp.).

Dodatkowe informacje można znaleźć także w stworzonym wydarzeniu na facebook’u: TUTAJ.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułNie było nowych chętnych na dyrektorów
Następny artykułRobotnik spadł z rusztowania
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na papierze wygrywają powiatowe nieroby i pasibrzuchy z takimi samymi z miasta…