Strona główna Sport Piłka nożna Piętnastu i nowy trener (ZDJĘCIA)

Piętnastu i nowy trener (ZDJĘCIA)

0

Piłkarze PTC Pabianice rozpoczęli sezon przygotowawczy. W środę w fatalnych warunkach atmosferyczny wybiegli na pierwszy trening w nowym roku.

Był to też pierwszy trening z nowym trenerem – Łukaszem Wijatą (więcej o nowym trenerze). Na zajęciach odmeldowało się piętnastu zawodników, ale na sztuczne boisko w Woli Zaradzyńskiej wybiegło tylko trzynastu z nich. Dwaj młodzi gracze –Kamil Jabłonśki i Szymon Ziółkowski rozchorowali się i dołączą do drużyny w późniejszym terminie.

Piłkarze będą spotykać się 3 razy w tygodniu. Jeden z treningów – ogólnorozwojowy będzie odbywał się w sali PTC przy ul. Gdańskiej. Pozostałe zajęcie będą prowadzone na boisku w Woli Zaradzyńskiej. Skład drużyny nie zmienił się w porównaniu do stanu z jesieni.

– Staramy się pozyskać wartościowych graczy. Trwają rozmowy – powiedział Dariusz Kopa, kierownik sekcji piłki nożnej. – Jak na razie, nikt nie zrezygnował i nie zgłosił chęci odejścia z klubu. Tylko Dawidem Bednarkiewiczem interesuje się Burza Pawlikowice.

Jak przyznał nowy trener, największą bolączką drużyny jest pozycja bramkarza.

– Wrażenia mam umiarkowanie pozytywne. Myślę nad wzmocnieniem zespołu, choć klubu czasami stawiają żądania finansowe, a przecież wiemy, że to sport amatorski – mówi szkoleniowiec. – Z kadry znam tylko Piotrka Szynkę. Byłem inicjatorem jego przejścia do Sokoła Aleksandrów. Innych zawodników znam z ostatniego meczu w Ostrowach i mam tylko ogólny zarys drużyny. Liczę na frekwencję na treningach.

Plan meczów kontrolnych:

16.01 – udział w turnieju halowym w Konstantynowie Ł.
23.01 – UKS SMS Łódź – PTC (boisko w Łodzi)
30.01 – ŁKS Łódź (juniorzy) – PTC (boisko w Łodzi)
06.02 – MKS Tuszyn – PTC (boisko w Łodzi)
13.02 – PTC – Stal Głowno
20.02 – Orzeł Parzęczew – PTC
27.02 – Sokół II Aleksandrów – PTC (boisko w Aleksandrowie)
05.03 – GLKS Sarnów/Dalików – PTC (boisko w Dalikowie)
12.03 – PTC – LUKS Bałucz
20.03 – Sokół Aleksandrów – PTC (boisko w Aleksandrowie)

Podsumowanie rundy jesiennej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments