Strona główna Dzieje się Pierwszy polonez w Fabryce Wełny

Pierwszy polonez w Fabryce Wełny

20

Dziś swoją studniówkę mają uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. Nietypowego poloneza zatańczyło 20 par.

To pierwsza studniówka zorganizowana w sali bankietowej hotelu Fabryka Wełny. W nowych wnętrzach (sala jest w wybudowanej od nowa, oszklonej części hotelu) bawi się około 200 osób.

– Niemal 3 lata temu zaczęliście naukę w II Liceum Ogólnokształcącym i zadawaliście sobie wiele pytań, z biegiem czasu nabywaliście wiedzę i poznawaliście kolegów. Czas minął nieubłaganie i nagle spotkaliśmy się na balu maturalnym. To znaczy, że za sto dni czeka was egzamin maturalny, ale dziś bal. Życzę wam wiele dobrych wspomnieć z tego balu – powiedział dyrektor Krzysztof Zajda.

Nad przygotowaniem układu poloneza czuwała Małgorzata Kasza, nauczycielka wychowania fizycznego. Uczniowie zatańczyli także tradycyjnego walca ze swoimi wychowawcami i nauczycielami.
REKLAMA
Poprzedni artykułPierwszy, ale spóźniony
Następny artykułDachowanie w Dobroniu
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Polonez do takiej muzyki, wygląda bardzo smutnie, faceci w ogóle się nie ruszają w tym układzie. Szkoda, że tak mało miejsca 🙁

Niestety, racja.
Stara Tkalnia nie jest przeznaczona do aż tego typu impreza.Chyba każdy słyszał, co działo się z parkietem na sylwestrze ( żył swoim życiem) Stąd ten 'drugi’ dodatkowy parkiet. Willa Impresja lub Biały Pałac, przy tak dużej szkole, byłyby najlepszym rozwiązaniem.

No co Wy gadacie? Dla mnie to jest jeden z piękniejszych polonezów jaki w życiu widziałem! 🙂 Mi się mega podoba i muzyka też jest przepiękna 🙂 Gratuluję pani, która układała choreografię – w końcu odrobina świeżości 🙂

Chociaż miejsca, przyznaję, zdecydowanie mało.

Świeżość, może i przez to że muzyka inna, natomiast choreografia w 90% taka jak przed paroma laty, tylko kolejność odrobinę inna. Chociaż ciężko zrobić układ, żeby nic się nie powtarzało, zwłaszcza że praktycznie co roku ta sama osoba dyryguje 🙂
Pozdrowienia dla Pani Kaszy, miło Ją wspominam 🙂

Czy Ty przeczytałeś gdzie odbył się ten bal ?. Jesli nie do Ci podpowiem – Fabryka Wełny

muzyka jest z filmu „czas honoru”, układ klimatem nawiązuje do muzyki i to wszystko własnie powoduje że polonez ten ma swój niepowtarzalny i delikatny klimat. Szkoda, że nie wszyscy rozumieja….

Dziewczynki luzik a chlopcy jakby z OHP wypuszceni

a większość pizdusi uczesana na jedną modłe

Dziewczyny fajnie zatańczyły ale równie dobrze mogłyby w Wieliczce tańczyć przy słupach soli, nie byłoby żadnej różnicy 😀

Dla mnie lipa, chłopaki jak kłody, a dziewczyny kręcą się w kółko zarzucając lakierowanymi lokami. Miejsce lipa :/

Wszyscy potrafią tylko komentować. Bardzo ciężko ułożyć jakąkolwiek choreografię do dyspozycji tak mało miejsca. Uszanujmy pomysł i odwagę maturzystów oraz pani, która nad tym polonezem ciężko pracowała.

Przepięknie było. Naprawdę !

Podobnie jak w innym przypadku przerażające jest dla mnie to, że wszystkie dziewczyny są takie mocno odżywione. Praktycznie każda z nich ma nadwagę i nabrzmiałe grube nogi.

W sumie to młode dziewczyny, a wyglądają jak pozbawione ruchu i powietrza panie z biura. Czyżby nadmiar nauki nie pozwalał na choćby delikatny sport?

Rośnie nam kalectwo.

Gdzie Ty człowieku widzisz ta nadwagę. Radzę wybrać się do okulisty bo wzrok zawodzi.

Chyba nigdy w życiu nie widziałeś/widziałaś osoby z nadwagą… Albo jesteś jedną z tych osób, które wyznają „kult patyczaków” i uważają, że osoba ważąca 54kg przy wzroście 178cm ma nadwagę. Promowanie niedożywienia i anoreksji – to jest większe kalectwo dla naszego społeczeństwa. Jak dla mnie żadna z dziewcząt tańczących tego poloneza nie ma „nabrzmiałych grubych nóg”. Ale może nasze pojęcie tego słowa jest zupełnie inne. Według mnie „noga” powinna mieć wyraźny podział na udo i łydkę, dla Ciebie najwyraźniej „noga” jest szczudłem, kością powleczoną skórą, na której strach iść, bo ma się wrażenie, że zaraz się złamie. Polecam najpierw obejrzeć… Czytaj więcej »

Żenujący komentarz. Okulary proponuję zakupic. Chyba inny film picolo ogladal

nie mogę się napatrzeć. gratulacje.

Jak dla mnie 1 LO wygrywa. Ich tadycyjny polonez wypadł bardzo dobrze. Wszyscy tak samo ubrani, uśmiechnięci i jakoś brak miejsca nie przeszkadzał ( tam tańczyło 60par). Poza tym uważam, że wybór Białego Pałacu znacznie trafniejszy

Przepiękne widowisko. Wielkie brawa dla wszystkich. Wyjątkowy polonez do wyjatkowej muzyki. Brawo! A dziewczyny i chlopcy aż milo popatrzeć. NAPRAWDĘ przepięknie. Nie przejmujcie się zjadliwymi komentarzami. To z zazdrosci.

Myślę, że drugie liceum bardzo dobrze oddało prawidłową ideę poloneza. Całość wyszła skromnie, elegancko i niekonwencjonalnie. Bardzo dobra decyzja co do zmiany muzyki. Polonez odróżnia się od innych tego-rocznikowych, wszystkich na jedno kopyto. Drugie liceum wyszło z tego z klasą. Pokazało, że szkoła od lat promująca tradycję, potrafiła odejść od wiecznie powtarzanych tych samych wzorców. Każdemu należą się brawa. Sama dobrze wiem, jak trudno było przygotować tę zabawę w świeżym, niemalże surowym lokalu. Brawo!