Strona główna Aktualności Z miasta Pierwszy oddech dla kierowców. Demontują wahadło

Pierwszy oddech dla kierowców. Demontują wahadło

9

Starostwo Powiatowe w Pabianicach zapowiada, że w weekend, a najprawdopodobniej już w piątkowe popołudnie, zdemontowane zostanie wahadło na ul. Grota Roweckiego. 

Przypomnijmy, że ruch wahadłowy został wprowadzony tam 2 czerwca 2022 roku w związku z remontem mostu na Dobrzynce. W pierwszym terminie prace miały się skończyć do 30 września, jednak termin oddania inwestycji przesunięto o blisko miesiąc. Wszystko na to wskazuje, że już dziś popołudniu będziemy jeździć płynnie.

– Jak tylko pogoda pozwoli położyć warstwę ścieralną asfaltu, ruch będzie odbywał się w obu kierunkach już od dziś. Z powodu zbliżającego się święta Wszystkich Świętych chcemy ułatwić mieszkańcom dojazd do pabianickich cmentarzy – mówi starosta Krzysztof Habura.

Oprócz nowego mostu ułożone zostały chodniki z kostki brukowej i powstała nowa droga rowerowa. Zamontowane zostały też barierki, które chronią pieszych i rowerzystów.

– Dodatkowo wymieniliśmy też barierki na starym odcinku mostu, żeby droga prezentowała się w całości nowocześnie i była bezpieczna dla wszystkich uczestników ruchu. Koszt dodatkowych barierek to 45 618 zł – dodaje starosta.

Celem przebudowy odcinka „Grota” Roweckiego była budowa mostu i nowego odwodnienia drogi, ponieważ od lat droga jest zalewana podczas ulew i dużych opadów deszczu. Teraz mamy tutaj bardziej przepustową kanalizację deszczową i dodatkowe kratki ściekowe.

Koryto rzeki zostało wyłożone kamieniami w siatkach. Dzięki temu woda nie będzie niszczyła mostu i wymywała dna rzeki.

Koszt remont mostu na Dobrzynce to ponad 2 614 832 zł. Dotacja 856 000 zł pochodzi z Ministerstwa Infrastruktury, a 900 000 zł z funduszu przeciwdziałania Covid-19. Resztę do inwestycji dołożyło starostwo.

REKLAMA
Poprzedni artykułZnaleziono zwłoki na polu. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie
Następny artykuł16-letni autobus trafił na złom. Kosztował nas 100 tys. złotych
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Habura weź ty ludziom wody z mózgu nie rób. Ty nic nie ułatwiasz. Jedynie tylko nie utrudniasz, jak robiłeś to do tej pory.

„Celem przebudowy odcinka „Grota” Roweckiego była budowa mostu i nowego odwodnienia drogi, ponieważ od lat droga jest zalewana podczas ulew i dużych opadów deszczu.” PRZECIEŻ DALEJ JEST ZALEWANA, NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO. Kiedy remont drugiego mostu ?

Most nigdy nie był zalewany tylko odcinek przed i za mostem. Nie się nie zmieniło. Nadal te odcinki są zalewane. Szkoda że kanały odpływowe są zapchane i nikt za to się nie zabrał. Ale kasa poszła? Poszła… Kolejny biznes pod stołem odpalił.

Jaki remont, gdzie niby zostały udrożnione odpływy skoro po pierwszym większym deszczu i tak tam jest wielki basen. Kratki odpływowe są owszem zamontowane ale nie w miejscu tym, w którym powinny być czyli NAJNIŻSZYM MIEJSCU a nie na szczycie mostu. Pozdrowienia dla kolejnego Pana projektanta X, który prawdopodobnie nie był w ogóle przy ulicy którą miał zaprojektował, a dostał „gołe” mapki geodezyjne z których stworzył kolejne dzieło jak np. skrzyżowanie Grota- Kilińskiego

Jak zalało most skoro, jeszcze nie było ulewy po oddaniu mostu.

Po naklejonej powierzchni antypoślizgowej dla rowerów jeździ się jak po kocich łbach. Pozdrawiam odbiorców

BYŁEM WODA NIE STOI NA MOŚCIE. GRATULUJĘ, POLECAM. BĘDĘ TAM JEŹDZIŁ!

pińć gwiazdek.png

Po tak nierównej nawierzchni na nowo oddanym obiekcie nie jeździłem. Wjazd i zjazd z mostu – hopa. A sama nawierzchnia na moście też nierówna. Gratuluję. Jaki bystrzak z miasta czy starostwa to zaakceptował?

miało wody nie być a nie że miało być równo!