Strona główna Aktualności Z miasta Pierwszy krok w kierunku budowy nowej hali zrobiony

Pierwszy krok w kierunku budowy nowej hali zrobiony

8
O potrzebie budowy w naszym mieście wielofunkcyjnej hali sportowej wiadomo nie od dziś. Magistrat właśnie podpisał umowę na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej i programu funkcjonalno – użytkowego pod budowę takiego obiektu.

Wcześniej ogłoszono w tej sprawie przetarg. Zainteresowanie było duże – wpłynęły aż 23 oferty, z całej Polski, m.in. z Wrocławia, Krakowa, Szczecina i Warszawy.

– Najkorzystniejszą, z ceną 9471 zł, złożyła firma z Pabianic (najdroższą, opiewającą na 99.000 zł, również z Pabianic – przyp. red.). Opracowanie powinno być gotowe w grudniu. Na tych dokumentach będzie później bazować wykonawca – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Inwestycja ma być zrealizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Budowę hali przewidziano na terenie PTC przy ul. Sempołowskiej 6. Pieniądze, w wysokości 4 mln zł, są już zabezpieczone w budżecie. Miasto otrzymało je z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Będą budować halę jak wszystko jest teraz zamknięte brawo pis

Ja się pytam! Co ze szkutnia!? Kiedy dostęp do oceanów… absurdu!

Oszczedzaj na projekcie, dokladaj przy budowie i eksploatacji …

Inwestycja pierwszej potrzeby. Chuj tam z chodnikami, wyrwami w asfalcie, zatkanymi studzienkami.

z 9,4tys to sobie można kuchnię wyposażyć a nie halę postawić. Pomijam fakt że po co to ona komu potrzebna? To już któraś hala z kolei. Ja na żadnej nie byłem i potrzeby nie czuję.

A może by tak pomyśleć o basenie z prawdziwego zdarzenia. Dlaczego trzeba jeździć do Łodzi i dawać zarabiać innym, a w naszym mieście dużo się obiecuje i nic nie ma konkretnego. Hala już jest na Włókniarzu, na św .Jana i na Orla. A basen tylko jeden, pomyślcie coś w tym kierunku i weźcie przykład z Fali jak ładnie się rozbudowuje. Na PTC jest dość duży teren i można by było coś takiego zrobić.

Basen to koszt około 30 milionów.

więc lepiej wybudować nikomu nie potrzebnych kilka goowien po 5 milionów rozkładając to w czasie….