Strona główna Aktualności Kilka dni i 75 mandatów za brak maseczki

Kilka dni i 75 mandatów za brak maseczki

13
fot. pixabay.com
Mija tydzień, odkąd nasz powiat znalazł się w czerwonej strefie. Policjanci i strażnicy miejscy sprawdzają, jak wygląda w praktyce wymóg zasłaniania nosa i ust.

Kontrole pod kątem, czy się do niego stosujemy, czy też nie są prowadzone na świeżym powietrzu oraz w pomieszczeniach zamkniętych. I właśnie zostały podsumowane wyniki kontroli z tych kilku ostatnich dni.

– Od 17 października do dzisiaj (23 października – przyp. red.) za nieprzestrzeganie obowiązku wystawiliśmy w Pabianicach i w gminach powiatu pabianickiego 75 mandatów. W związku z odmową przyjęcia mandatu do sądu zostało skierowanych 8 wniosków – poinformowała podkomisarz Ilona Sidorko, rzecznik prasowy KPP.

Niektórzy usłyszeli tylko pouczenie. Tych było 37.

Dotychczas zdarzało się, że sądy umarzały kary za brak maseczki, ale to ma się zmienić. Sejm wprowadził bowiem ustawowy zapis, który pozwala wprowadzić nakaz zakrywania nosa i ust. Teraz zmianami zajmie się Senat.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jednym słowem Ci, którzy dotychczas przyjęli mandat za brak maseczki to frajerzy

Nastepny bohater za komputera. Największe frajerstwo to kozaczenie na forum.

Nie chce mi się wchodzić w dyskusję z ludzmi, którzy zwyczajnie nie chcą przyjmować do wiadomości, czemu ten nakaz istnieje, ale z czysto pragmatycznego punktu widzenia: jeśli ktoś się lubi szarpać, nie szkoda mu na to czasu, nie wiem, zakład pracy mu zamknęli i nie ma nic lepszego do roboty, zajmowanie systemu swoją sprawą może być ciekawą opcją. Ostatecznie pojawi się umocowanie ustawowe noszenia tych masek, i co? Przed ustawą, po ustawie – nakaz i tak wynika z tej samej przyczyny. BTW, dysponujesz statystyką co do umarzania tych postępowań? 🙂 Żebyś się nie zdziwił, jeśli akurat będziesz jednym z tych… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Marek

Czyli 67 osób nie rozumiała dlaczego nie miała maseczki skoro przyjęła mandat… ciekawe…

Ja chodzę jakoś bez maseczki i nic mi nie zrobili chociaż kilka razy policja mnie miała jak szedłem i nic nawet się nie zatrzymali więc można łazić bez maski

Tylko bandyci zakrywają twarz ja nie jestem więc nie będę zakrywał

Do zobaczenia przy najbliższej okazji

Nie czekaj na policjanta sam złóż wniosek na podstawie Art. 160 Kodeks karny

A cóż to za wniosek ? I przeciwko komu ?

Drogi Autorze. Sformuowanie, że „dotychczas sądy umarzały kary” jest błędne, gdyż sąd nie może żadnej kary umorzyć. Ale to tylko w kwestii formalnej.
Dodatkowo proszę nie wprowadzać w błąd ludzi takim ogólnikowym stwierdzeniem. Kończy to się takim rozumowaniem, jak poniżej. Osobnik o nicku Anon, czytając taki komentarz, doszedł do wniosku, że dotychczas ukaranie było niezgodne z prawem.
Czy autor może podać liczbę osób uniewinnionych w sprawach o nie noszenie maseczki ? Bo z artykułu nie wiadomo, czy spośród 15 tys. wniosków do sądu sady nie stwierdziły winy u 50 osób czy u 14 tys. osób.

Last edited 2 lat temu by Rzetelny

Chciałbym wyjaśnić, że to jest oczywiście nadinterpretacja. Zdarzało się, że sądy umarzały takie mandaty, a wiemy to jedynie z doniesień mediów ogólnopolskich. Pozdrawiam.

Możecie mnie cmoknąć w motopompę covidziarze! 🙂

O maryjan sie przebudzil

Powiedz to pielęgniarkom jak już będziesz leżał w szpitalu 😁. I do światła jak się będziesz się udawał to też to powiedz temu swiatełku.

Last edited 2 lat temu by Nie cmokniemy cię chociaż się prosisz