Strona główna Aktualności Z miasta Pieniądze dla uczniów. Szkoły kupią sprzęt

Pieniądze dla uczniów. Szkoły kupią sprzęt

0

Dwie pabianickie szkoły podstawowe – „jedynka” i „ósemka” – staną się bardziej przyjazne uczniom, którzy są niepełnosprawni i mają specjalne potrzeby edukacyjne. To dzięki unijnemu dofinansowaniu, jakie na terapię i nauczanie takich dzieci pozyskali urzędnicy z magistratu.

Przyznane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi pieniądze na projekt – ponad 670 tys. zł – pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Udział finansowy, w wysokości 56 tys. 430 zł, będzie miało również miasto. Tę kwotę przeznaczy na utrzymanie nowych pracowni (sensorycznych i korekcyjnych), które powstaną w ramach projektu.

– Skorzystają z nich nie tylko uczniowie tych dwóch szkół, ale też innych placówek – podkreśla Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego. – W rezultacie terapią i zajęciami rewalidacyjnymi zostanie objętych więcej dzieci, a rodzice nie będą musieli dowozić na nie swoich pociech do ościennych miast i placówek.

Projekt „Nowoczesna szkoła – lepszy rozwój dziecka – wsparcie efektywności nauczania w Szkole Podstawowej nr 1 i w Szkole Podstawowej nr 8 w Pabianicach” umożliwi ponadto zakup pomocy dydaktycznych (m.in. komputerów i tablic multimedialnych) oraz specjalistycznego sprzętu do pracy z uczniami niepełnosprawnymi i mającymi specjalne potrzeby edukacyjne. Będzie realizowany przez trzy semestry – od stycznia przyszłego roku do czerwca 2020.

REKLAMA
Poprzedni artykułUlica Jutrzkowicka: drogowcy i wahadło
Następny artykułRefleksyjnie w MOK. Seniorzy dadzą koncert
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments