Strona główna Aktualności Pięciu na „podwójnym gazie”. Bilans „Trzeźwego poranka”

Pięciu na „podwójnym gazie”. Bilans „Trzeźwego poranka”

4
Policjanci ruchu drogowego, w poniedziałek (25 kwietnia), w ramach akcji „Trzeźwy poranek”, przeprowadzili wzmożone kontrole kierujących. Trzygodzinne działania na terenie Pabianic zaowocowały ujawnieniem pięciu kierowców na „podwójnym gazie”.

Akcja trwała od godz. 6.00 do godz. 9.00. W tym czasie funkcjonariusze drogówki, przy pomocy urządzenia Alco-Blow, skontrolowali trzeźwość 200 kierujących. Wśród nich było 5 osób, które nie powinny tego ranka wsiadać za kierownicę – 3 osoby w stanie nietrzeźwości i 2 po użyciu alkoholu. Czworo z nich straciło prawo jazdy. Wśród zatrzymanych znalazł się 44-letni pabianiczanin – który kierował motorem mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu i to on zanotował niechlubny rekord tego poranka. Oprócz niego na odpowiedzialność karną naraził się jeszcze 54-leni mieszkaniec Zduńskiej Woli, który kierując Skodą miał prawie 1 promil alkoholu, oraz inny 44-letni mieszkaniec Pabianic, który również kierując Skodą wydmuchał 0,6 promila alkoholu.

– Tego rodzaju akcje są organizowane cyklicznie i nadal będą kontynuowane – przestrzega podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej policji. – Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego musza się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Trochę za późno zaczynają a ci co jadą wcześnie 4 albo o 5 to umykają

Nie jechał motorem a motocyklem częsty błąd a różnica wiadoma dla motocyklisków gorzej z motorniczymi

https://sjp.pwn.pl/sjp/motor;2484792.html

Trzymaj, warto wiedzieć żeby się w przyszłości nie ośmieszać.

Jechał nie motorem a motocyklem częsty błąd wiadomy dla motocyklistów gorzej z motorniczymi 😄😄😄