Strona główna Dzieje się Sport Piechota z pięcioma medalami

Piechota z pięcioma medalami

0

Paulina po sukcesach w Grand Prix w Kozienicach zaczęła walkę w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów (17-18 lat) i wywalczyła kolejne krążki. Sukcesy w Gliwicach odniosła także jej młodsza siostra Karolina.

Pierwszego dnia Paulina płynęła w finale na 400m stylem zmiennym Ostatecznie zajęła w nim drugie miejsce za Julią Adamczyk, tracąc do niej (1,96 sek.). Piechota pobiła jednak swój rekord życiowy i aktualny wynosi (4:43.25). Tego samego dnia udało się także wywalczyć drugie srebro, tym razem na dystansie 200m stylem dowolnym. Tu walka była jeszcze bardziej zacięta bowiem pabianiczanka ustąpiła zwyciężczyni o zalewie 19 setnych sekundy. Ostatecznie i w tym finale pobiła swój rekord życiowy (2:00.21).

Sobota była dla Piechoty jeszcze szczęśliwsza. Mimo, że zdobyła tylko jeden medal, to jednak ten najcenniejszy. Pabianiczanka zdobyła złoto na dystansie 400m stylem dowolnym. Osiągnęła czas 4:08.98 i wyprzedziła drugą pływaczkę o 3,59 sekundy. Do pobicia swojego rekordu wynoszącego 4:08.72 nie zabrakło jednak wiele.

Trzeci dzień zapowiadał kolejne dwa sukcesy. Paulina jest bowiem rekordzistką Polski na dystansie 800m stylem dowolnym (w wieku 17 lat). Na dystansie 200m motylem także radzi sobie bardzo dobrze. W tej drugiej konkurencji zajęła trzecie miejsce w eliminacjach i dostała się do finału A. W nim okazała się najlepsza i po zaciętej walce zwyciężyła z czasem 2:13.93 zdobywając swoje drugie złoto na tegorocznych Zimowych Mistrzostwach Polski. Na deser pozostał start w finale 800m stylem dowolnym, w którym pabianiczanka była faworytką. Przez ponad połowę wyścigu finałowego Paulina czuła na plecach oddech Dominiki Janiszewskiej z AZS-u Warszawa. Jednak na 200m przed końcem Piechota podkręciła tempo i ostatecznie zwyciężyła z czasem 8:35.33 wyprzedzając rywalkę o ponad 4 sekundy.

To oznacza, że nasza reprezentantka wróci do domu powiększając swój dorobek o trzy złote i dwa srebrne medale Zimowych Mistrzostw Polski. Paulina dodatkowo została najlepszą pływaczką tych mistrzostw za najlepszy punktowany start – 400 m stylem dowolnym (835 pkt.).

W tym samym czasie w Gliwicach odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski juniorów dla 16-sto latków. Brała w nich udział młodsza siostra Pauliny, Karolina Piechota. Wywalczyła ona dwa srebrne medale: na 400m stylem dowolnym z czasem 4:16,78, oraz na 800m stylem dowolnym z czasem 8:45,49. Jak widać dla obu sióstr ostatnie dni były bardzo udane i obfite w sukcesy.