Strona główna Aktualności Z miasta PGE wyjaśnia przyczyny przerw w dostawie prądu

PGE wyjaśnia przyczyny przerw w dostawie prądu

23

Niedawno poruszyliśmy uciążliwą dla mieszkańców Gminy Ksawerów sprawę dotyczącą nieustannych przerw w dostawie prądu. O nagłośnienie sprawy poprosił jeden z czytelników.

Na zadane przez nas pytanie po tygodniu ustosunkowało się biuro prasowe PGE.

„We wskazanych datach, poza 5.01, w Rejonie Energetycznym Zgierz-Pabianice notowano przerwy w zasilaniu Klientów z obszaru gminy Ksawerów. Najczęstszymi przyczynami były warunki pogodowe – porywiste wiatry powodowały kładzenie się drzew i upadanie gałęzi na linie, a w efekcie zwarcia i rozłączanie zasilania. W jednym przypadku doszło do awarii po stronie jednego z Odbiorców (uszkodzony kabel SN), skutkującej wyłączeniem linii.

Linia zasilająca gminę Ksawerów obsługuje łącznie ponad 60 stacji transformatorowych SN/nN, jest jedną z najdłuższych w Rejonie Energetycznym Zgierz-Pabianice. Linia ta przebiega przez różnorodny teren (w tym odcinki zalesione i podmokłe), co powoduje, że jest bardziej narażona na awarie, a dodatkowo utrudnione jest wykonanie szybkich napraw.

Mając na uwadze powyższe, Rejon Energetyczny Zgierz-Pabianice zaplanował przeprowadzenie szczegółowej analizy pracy sieci na obszarze Gminy Ksawerów, z uwzględnieniem modernizacji rzeczonej linii, tak aby zminimalizować możliwość  występowania awarii w tym obszarze, a także powiązania jej z innymi liniami SN tak, aby na wypadek awarii zapewnić możliwość zasilania alternatywną drogą i ograniczyć ilość Klientów bez zasilania.  W 2024 roku przeprowadzimy także przycinkę gałęzi przy tej linii, co pozwoli na dodatkowe ograniczenie ewentualnych przerw w zasilaniu będących następstwem zaburzeń pogodowych (np. uszkodzenia przewodów przez gałęzie drzew łamiące się pod wpływem wiatru czy opadów mokrego śniegu).”

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A analiza pracy sieci w Pabianicach?
Piotra Skargi/Myśliwska też częste wyłączenia energii elektrycznej i nic ?
Do dzisiaj PGE nie odpisało mi odnośnie wyłączenia prądu ponad 6 razy w przeciągu niecałych 2 miesięcy w mojej okolicy.

To jest ten sam rejon, zasilany z tej samej linii, tak samo jak Czyżeminek i Wola Zaradzyńska

Analiza dotycząca Ksawerowa będzie przeprowadzana do końca stycznia – szczegóły będą publikowane od 01 lutego 2034 roku , w godzinach porannych . Ta dotycząca Pabianic (ul. Myśliwska) i poboczne dekadę później . Opóźnienie jest spowodowane bardzo trudnymi warunkami terenowymi ( góry , doliny , lasy reglowe , hale ze stadami baranów , rzeki , jeziora oraz wielki cypel morski) . Klientów przepraszamy już teraz ze względu na brak pracowników POK (zbyt niskie płace , brak wykształcenia i inne przeszkody natury niezależnej od Zakładu dystrybucji energii). Przepraszamy

O i o taką odpowiedź zainstalowałem sobie interneta! dziękuję za wyczerpującą i napawającą mnie optymizmem, iż sprawa zostanie kiedyś wyjaśniona, odpowieć.

to jest ta sama linia co pisana w powyższym tekście,

Prąd z Niemiec będzie lepiej płynął🙂

Ciekawe, wyłączenia są też wtedy gdy nie wieje wiatr, brak mrozów, lub też gdy jest piękna pogoda, długo nie padał deszcz.
Najwiecej wyłączeń w regionach gdzie jest dużo fotowoltaiki.
To się nadaje na pozew zbiorowy do sądy bo nikt w pojedynkę z oligopolem nie wygra.

ale to nie wina ludzi montujacych panele żeby „zaoszczędzić” 🙂
Sieć powinna wytrzymywać niestabilność parametrów. Za to wszyscy płacimy i wymagamy ale jak to ze wszystkim pora do sądu i za 12 lat będzie już ok 🙂

W moich okolicach multum osób pomontowało pompy ciepła i fotowoltaiki ,której nawet nie pozgłaszali ,iż podokładano panele i potem są takie problemy.
Sprawa jest ciężka ze względu na to ,iż ciągle mogą się tłumaczyć warunkami pogodowymi i w zasadzie tyle.

Winne siły przyrody i nadmiar drzewostanów

Wielkich mokrych śniegowy ani wichur nie było a przerwy jak były tak są. Pewnie PGE musi wykazywać działania w terenie. W pewnej polskiej komedii Alternatywy 4 pokazano taki system. cyt. z filmu –
to co dzisiaj wyłączamy? Wilanow, okey, niech będzie Wilanów.

G…o prawda. Żadnych wyjątkowych czynników pogodowych w 90% przypadków nie było, chyba że mżawka i wiatr 3m/s to kataklizm wg PGE.
Układ zabezpieczeń wykazał kilkunastokrotnie skoki napięcia 90-300v w ciągach kilkusekundowych.
Ale co mają napisać jak firma polityczno-monopolistyczna 😉
Jak nie Ciebiada to Peo etc.
Proponuję napisać że mają wpływ na to burze magnetyczne na słońcu, fazy księżyca i przejazdy tramwaju 41 🙂

Last edited 18 dni temu by Ariel Floparski

Niby spodobała mi się odpowiedź. zwłaszcza techniczne opisanie, że wszystko wisi na jednej nitce beż żadnego bypassu! Czyli znów jakiś z doopy inżynier źle zaprojektował i policzył. Wszystko jasne. Ale zaraz zaraz – dziwne że drzewa te ŁAMIĄ SIĘ TYLKO W SOBOTY I NIEDZILE! 🙂

Najwięcej ludzi jest w domach w weekendy i sieć nie daje rady ale muszą to czymś argumentować niż swoim nieróbstwem i brakiem inwestycji przez lata.
Drugą sprawą jest to ,iż skłoniono ludzi do zakładania fotowoltaiki oraz pomp ciepła przez dopłaty nie myśląc o tym ,iż będą takie problemy i skoki napięcia bo sieć jest przestarzała.

Wiesz ważne ,że jest jakieś wytłumaczenie a ludzie niech nie dopytują dalej.

gdzie w kaswerowie jest las?

Na mapach pge a reszta nie jest istotna.
Hahah

Tam są góry , lasy , jeziora , hale z pasącymi się baranami itp. To jest powód problemów . ……..

To taka ich odpowiedź abyś dalej nie pisał i nie drążył tematu tylko grzecznie płacił jak każdy.
A awarie były są i będą przez występujący las a jak nie las to coś innego się napisze.

Ta firma PGE to ogólnie mistrzowie. Liczą jak chcą i ..uja im zrobimy.

Wiesz pozwy zbiorowe mogą wywrzeć presję na dany podmiot w kierunku audytu lub szerszego zajęcia się danym tematem a najgorzej nic nie napisać i nic nie mówić tylko wierzyć w ich wersję aby mieli spokój.

Znowu wyłączyli…. Co dzisiaj im nie poszło??

Pozew zbiorowy by się przydał, i to bez rozmowy z kłamcami. Wcześniej może jakaś Interwencja TV.
Dzisiejsza sytuacja (brak prądu) dobitnie świadczy że tłumaczenia w artykule są kłamstwem. Pogoda jest dziś zwykła, a prądu po raz n-ty brak. Kłamać trzeba umieć, artykuł jest żenujący!!
Z tego co wiadomo to jest niedoinwestowana, stara, zaśniedziała sieć, stacje trafo sprzed 30 lat czekają wymiany. Nie kupujmy agregatów, to oni mają w interesie wybulić kasę. A jak nie to zbierzemy się na tych sk***ów!!