Strona główna Aktualności Komunikacja Pętla na Bugaju jest nieczynna. Ustawiono trzy tymczasowe przystanki

Pętla na Bugaju jest nieczynna. Ustawiono trzy tymczasowe przystanki

3
Prace na krańcówce idą pełna parą. W związku z modernizacją peronów od środy 22 lipca wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu. 

Krańcówka została wyłączona z ruchu dla pasażerów. Na pętle wjeżdżają autobusy specjalnie przygotowanym pasem technicznym od strony ul. 20 stycznia.

Dla pasażerów linii kończących swój bieg na pętli autobusowej oraz linii nr 1 przygotowano trzy tymczasowe przystanki autobusowe, które zostaną uruchomione od 22 lipca, od godzin porannych, tj. pierwszych zjazdów i wyjazdów z pętli.

  • dla pasażerów wsiadających do autobusów rozpoczynających kursy z pętli „Waltera” Jankego, tj. linii2, 4, 5, 6, 7,  260, 261, 262, 263, D (w soboty po godz. 15, niedziele i święta)przystanek został zlokalizowany na ulicy 20 Stycznia przy posesji nr 88 – po postoju na pętli do tego przystanku autobusy będą realizowały przejazdy techniczne – bez pasażerów;
  • dla pasażerów wysiadających z linii4, 6, D (w soboty od godz. 15, niedziele i święta) 263przystanek zlokalizowany został na ulicy 20 Stycznia w okolicy wieżowca PSM nr 298, od tego przystanku autobusy będą realizowały przejazdy techniczne na pętlę – bez pasażerów;
  • dla wysiadających z autobusów linii nr2, 5, 7, 260, 261, 262 oraz linii nr 1 (przystanek dla wysiadających i wsiadających)przystanek zlokalizowany został przy ul. „Waltera” Jankego (strona południowa jezdni) około 30 metrów przed dotychczasowym wjazdem na pętlę. Tak jak w/w lokalizacjach autobusy kończące kurs na pętli od tego przystanku będą realizowały przejazdy techniczne – bez pasażerów.
Nowe przystanki tymczasowe

Jednoczesna przebudowa wjazdu i wyjazdu z pętli „Waltera” Jankego (na nawierzchnię betonową jak na krańcówce przy ul. Podmiejskiej ) pozwoli na przyspieszenie realizacji inwestycji.
Budowa małego dworca autobusowego na pętli „Waltera” Jankego wraz z przebudową wjazdu i wyjazdu z pętli autobusowej jest prowadzona w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”. Inwestycja kosztuje 1 mln 108 tys. zł.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

krańcówka na ul.Podmiejskiej również jest nieczynna mimo iż wszystko już zrobione. wiadomo kiedy autobus będzie jeździł tą ulicą?

Pierwsze kursy autobusu linii nr 2 planowane są od 1 sierpnia 2020 r, czyli od następnej soboty.

Dziękuję za informacje.