Strona główna Aktualności Z miasta Parkowanie inaczej. I progi zwalniające

Parkowanie inaczej. I progi zwalniające

4
Na ulicy Piłsudskiego kierowcy miejskich autobusów muszą omijać parkujące wzdłuż krawężnika samochody. Starostwo postanowiło upłynnić ruch. Zostanie tam wprowadzona zmiana organizacji.

Obejmie odcinek między ulicami św. Rocha i Partyzancką. Parkowanie po tej stronie, co teraz, czyli wschodniej nie będzie już możliwe. Auta zostaną „przerzucone” na przeciwną – zachodnią.

– Ma to na celu umożliwienie płynnego przejazdu autobusom. Teraz jest utrudniony z powodu zaparkowanych pojazdów, znajdujących się na pasie ruchu autobusów – wyjaśnia Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa.

Zanosi się na jeszcze jedną zmianę – pojawią się progi zwalniające, które mają ograniczyć rozwijanie nadmiernych prędkości w obrębie przejścia dla pieszych.

Zmiana organizacji ruchu zacznie obowiązywać 6 kwietnia. Dwa dni wcześniej rozpoczną się związane z tym prace – montaż znaków drogowych i progów.

REKLAMA

4
Dodaj komentarz

1600
3 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
4 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gzeh

Ciekawy pomysł, samochody już tam stoją po wschodniej stronie. Ciekawe jak zmieni się statystyka wypadków. Po zachodniej stronie są wyjazdy z parkingów, czego nie ma po stronie przeciwnej, a parkujące na ulicy samochody ograniczą widoczność. Może ograniczyć prędkość na tym całym odcinku?

.

Najlepiej zamknąć całą ulicę . Tylko Mzk niech jeździ a co .

x

Hahahah ograniczenie prędkości przez progi. Stan ten ulicy już dostatecznie ogranicza tą prędkość 😀

Zenek

Starosta to niech pomyśli o klientach starostwa bo nie ma gdzie zaparkować