Strona główna Aktualności Z miasta Pamiętali o żołnierzach (ZDJĘCIA)

Pamiętali o żołnierzach (ZDJĘCIA)

0

Liczne delegacje wzięły udział w obchodach Święta Wojska Polskiego w Pabianicach.

Obchody rozpoczęła msza święta w intencji ojczyzny w Kościele pw. św. Mateusza i św. Wawrzyńca. Następnie delegacje zgromadziły się pod Pomnikiem Niepodległości. Tutaj nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi na maszt, odegrano hymn i odbył się krótki apel.

Głos zabrał m.in. Jan Berner prezes pabianickiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Wspominał on, iż Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, która zaliczana jest do 18. przełomowych bitew w historii świata.

Po apelu liczne delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem. Wiązanki złożyli m.in. delegacja kombatantów, minister Andrzej Biernat, przedstawiciele i reprezentanci władz wojewódzkich, powiatowych oraz miejskich, przedstawiciele partii politycznych, policji i straży miejskiej, członkowie NSZZ Solidarność, przedstawiciele oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach, a także delegacje Klubu Gazety Polskiej Pabianice oraz Obozu Narodowo-Radykalnego Pabianice i Narodowych Pabianic.

Na koniec delegacje i poczty sztandarowe udały się na cmentarz rzymskokatolicki, gdzie uczcili minutą ciszy żołnierzy poległych w 1939 roku, a także złożyli wiązanki pod pomnikiem „Bohaterom poległym w obronie ojczyzny w 1939”.

REKLAMA
Poprzedni artykułBałagan w klubach sportowych
Następny artykułZwłoki w hotelu