Strona główna Sport Koszykówka Pabianiczanki górą w spotkaniu z Wisłą Kraków

Pabianiczanki górą w spotkaniu z Wisłą Kraków

0
Pabianickie koszykarki zdecydowanie wygrały z Wisłą CanPack Kraków 80:62. Była to siódma wygrana w sezonie podopiecznych Sylwii Wlaźlak.

Koszykarki Wisły nawet przez sekundę nie objęły prowadzenia w spotkaniu. Pierwsze dwa punkty dla Grotu zdobyła Aleksandra Lorenz, lecz po 13 sekundach zawodniczka z Krakowa Martyna Pająk doprowadziła do wyrównania i był to jedyny moment w spotkaniu, gdy krakowianki nie przegrywały.
W po trzech minutach pierwszej kwarty pabianiczanki prowadziły już 10:4. I choć krakowianki dawały z siebie wszystko i trzy razy z rzędu trafiły za trzy punkty, to i tak nie objęły prowadzenia i kwarta zakończyła się wynikiem 26:17.

Druga odsłona gry rozpoczęła się dla pabianiczanek równie dobrze. W ciągu niespełna minuty Aleksandra Lorenz wykorzystała cztery rzuty wolne i na tablicy wyników pojawił się wynik 30:17 w pierwszej połowie kwarty po sześciu rzutach wolnych, rzucie za trzy Natalii Danych i dwutakcie Patrycji Kirsz było już 41:24. W drugiej połowie do głosu doszły koszykarki Wisły a konkretnie Aleksandra Jojczyk, która trafiła cztery razy zdobywając dla Wiślanek pięć punktów. Ostatecznie druga część zakończyła się wynikiem 49:29.

W przedostatniej kwarcie więcej punktów zdobyły zawodniczki z Małopolski, ale przewaga gospodarzy była na tyle duża, że zdobycie pięciu punktów więcej nawet nie zbliżyło koszykarek Białej Gwiazdy do prowadzenia. Pabianiczanki wraz z końcem trzeciej kwarty miały piętnastopunktową przewagę 63:48.

Ostatnia kwarta była jedynie udowodnieniem, że pabianiczanki faktycznie są lepsze i zdobywając siedemnaście punktów zakończyły mecz wynikiem 80:62.

Punkty dla Grotu zdobywały: Natalia Danych (21), Magdalena Grzelak (20), Patrycja Kirsz (13), Aleksandra Lorenz (12), Aleksandra Dziwińska (10) Katarzyna Dżochowska (2), Natalia Rosińska (2).