Strona główna Styl życia Ludzie Pabianiczanka z wyboru. Odebrała ważne odznaczenie

Pabianiczanka z wyboru. Odebrała ważne odznaczenie

5

W niedzielę w Kościele Ewangelicko – Augsburskim św. Piotra i Pawła odbyło się wręczenie tytułu „Zasłużony dla Miasta Pabianic” za wybitne zasługi dla rozwoju miasta. Pani Magdalenie Hudzieczek – Cieślar tytuł nadał Prezydent Miasta Pabianic wraz z przewodniczącym rady miejskiej.

Pani Magdalena działa nad rzecz miasta od 30 lat. Pabianiczanką stała się z wyboru i zaangażowania. Nie urodziła się w naszym mieście. Jest inicjatorką oraz organizatorką wielu edukacyjno- artystycznych wydarzeń w Pabianicach, powiecie i regionie łódzkim, na które mieszkańcy zawsze mają wstęp wolny. Jest pomysłodawczynią i główną organizatorką Międzynarodowego Festiwalu Muzyka Świata.

Muzyka jest moim powietrzem, którym oddycham, ogniem, którym płonę, wodą, która obmywa i koi, ziemią, która ukorzenia – Magdalena Hudzieczek-Cieślar.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie prowadzący przywitał zaproszonych gości. Po odczytaniu biogramu Magdaleny Hudzieczek-Cieślar nastąpiło uroczyste wręczenie tytułu. Kolejno gratulacje Pani Magdalenie składali zaproszeni goście.

Mam  nadzieję, że dopóki będę zdrowa i dopóki świat będzie istniał, będę mogła czynić dalej wszystko, to co dobre dla nas i naszego malutkiego miasta – podkreśla Pani Magdalena.

Część artystyczna, tj. okolicznościowy koncert „Na skrzydłach muzyki”, trwała około godzinę. Mogliśmy usłyszeć m.in. Ave Maria w sopranowym wykonaniu pani Magdaleny. Oprócz tego wystąpiły uczennice klasy śpiewu solowego PSM I i II stopnia w Piotrkowie Trybunalskim, Kameralny Chór INCANTO, Piotrkowska Orkiestra Kameralna pod dyrygenturą Ewy Izydorczyk-Grzelak, przy fortepianie akompaniowały Anastazja Wilczkowska oraz Katarzyna Kłak. Koncert poprowadziła Joanna Janczyk-Wajman.

Uroczystość zakończyła śpiewaniem patriotycznej pieśni „Białe róże” z udziałem publiczności oraz zaproszonych gości. Nie zabrakło też „Sto lat” dla tytułowanej.

Magdalena Hudzieczek-Cieślar urodziła się 22 maja 1973 roku na Śląsku Cieszyńskim. Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego. Koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Holandii, Austrii, Czechach, Francji, Rosji i we Włoszech. Ukończyła podyplomowo: studium pedagogiczne w Akademii Muzycznej w Łodzi, studia kwalifikacyjne emisji głosu na Uniwersytecie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, studia dziennikarstwa i public relations, studia z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie, studia z logopedii oraz neurologopedii w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy oraz studia specjalistyczne z rehabilitacji zaburzeń głosu na Uniwersytecie Łódzkim. Magdalena Hudzieczek-Cieślar jest jurorem w konkursach wokalnych oraz recytatorskich. Prowadzi klasę śpiewu solowego w szkole muzycznej I i II stopnia w Piotrkowie Trybunalskim. Jest również nauczycielem akademickim w Akademii Piotrkowskiej. Jest aktywna w obszarze terapeutycznym jako logopeda, neurologopeda, terapeuta głosu, coach, trener. Za swoje zasługi została odznaczona honorową odznaką Ministra Kultury „Zasłużony dla kultury polskiej”.

 

Jest inicjatorką oraz organizatorką wielu edukacyjno- artystycznych wydarzeń w mieście, powiecie i regionie łódzkim, na które mieszkańcy zawsze mają wstęp wolny. W latach 2002-2006 stworzyła cykl miejskich koncertów pt. „Muzyczna niedziela w Pabianicach”. Z tego cyklu narodził się pomysł na zorganizowanie Międzynarodowego Festiwalu Muzyka Świata, którego pierwsza edycja przypadła na rok 2007. Posiada własny chór – Stowarzyszenie Śpiewacze INCANTO.

Nagrody:

Nagroda Marszałka Województwa za osiągnięcia w dziedzinie działalności artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury w kategorii całokształt działalności w roku (2015), zasłużony dla powiatu pabianickiego (2017), medal 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK (2018), zasłużony dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku Pabianice (2018), I miejsce w Plebiscycie Dziennika Łódzkiego i Ekspresu Ilustrowanego Człowiek Roku w kategorii kultury (2017).

REKLAMA
Poprzedni artykułMłodzi żyją łódzkimi „szklanymi domami”
Następny artykułŁÓDZKIE NA PLUS
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kurtularnie 🙂

Jaki rozwój miasta śmiechu warte ..ulicę dziurawe jak ser szwajcarski studzienki zapchane po deszczu woda stoi na ulicach do pasa brud i syf a oni medale sobie dają istny folwark zwierzęcy nawet pomnik ku czci ludzi pracy rozebrali wstyd …no ale oni wstydu nie mają bo chodzi o klasę z naszych podatków banda i nic więcej

Autorka tekstu do końca nie zna chyba życiorysu państwa Cieślarów, to Pan Cieślar w latach 90′ przybył tutaj na posadę pastora, a żona poszła za mężem,..więc gdzie tu jest wybór ? ….

Nie wiem czy mam rację, ale od zupełnie niedawna pojawiają się artykuły w pabianickich czasopismach o różnych zasłużonych osobach dla naszego miasta, ale w sposób nie malże reklamy, spotu wyborczego. Przypadek… nie sądzę. W poszłym roku od wiosny rusza kampania do wyborów samorządowych 🤔. Proszę też w najbliższym czasie zwócić uwagę na wzrost liczby interpelacji na posiedzeniach RM… Idzie zima, może by tak zaproponować np. Instalację na osiedlach „sikoromatów”, na wzór „kaczkomatów”…. Tylko czy to najważniejsze dla mieszkańców
Pabianic??? 🤔

Pani Magdalena nie przynależy do ugrupowania politycznego, ani do władz miasta, czy powiatu. Jakim spotem wyborczym jest jej uhonorowanie?