Strona główna Dzieje się Sport Pabianiczanka przebiegła 613,5 km w zawodach na Węgrzech

Pabianiczanka przebiegła 613,5 km w zawodach na Węgrzech

6
fot. Zbiory Prywatne
Zawody Emu 6 Day Race odbywają od kilku lat na Węgrzech. Polegają one na przebiegnięciu jak najdłuższego dystansu po asfaltowej pętli liczącej około 1000 metrów w ciągu 6 dni i 6 nocy.

W tegorocznej edycji na podium w kategorii K50 stanęła Izabela Sysio, oprócz tego zajęła ona: 5. miejsce indywidualnie, 6. miejsce drużynowo w ramach Mistrzostw Świata. Pobiła swój życiowy rekord pokonując dystans 613,554 km. W drużynie Polacy przebiegli 1786,93 km. Biegaczka zaznacza, że trudności było naprawdę wiele, m.in. problemy żołądkowe. W czasie biegu wykorzystała 6 par różnych butów, wypiła hektolitry izotoników, kawy i coli.

Do zawodów panią Izabelę przygotowali Piotr Dragon Kardas (trener od biegania) oraz Andrzej Sysio (trener od motoryki, prywatnie mąż). Zanim podjęła wyzwanie w Emu 6 Day Race wybiegała w ramach treningów 4000 km. Szczególne podziękowania kieruje także do Pawła Żuka, który udzielał jej wsparcia w czasie biegu, oraz do kibiców.

– A za rok będą kolejne mistrzostwa świata – dodaje.

Pierwsze zawody 6 Day Race organizowane były już w XIX wieku. Jest to dość wyczerpująca forma rywalizacji – liczy się tu determinacja i wytrzymałość ludzkiego organizmu. W biegu biorą udział zawodowi biegacze jak i amatorzy.

REKLAMA
Poprzedni artykułWstęp tylko dla chłopaków! 3 godziny pełne zabawy i aktywności. Warsztatownia zaprasza
Następny artykułPeugeot spłonął na drodze. Policja szuka kierowcy
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gratulacje! Mega wyczyn!

śniło mi się, że biegałem i już się zmęczyłem

Gratulacje Iza!!!

Kolanka zdrowe? 🤣

No patrz K50 a jednak działają, a jak twój brzusio 90cm już pękło:)

Sztos:)