Strona główna Styl życia Ludzie Pabianiczanin z kolejną nominacją

Pabianiczanin z kolejną nominacją

0
Łukasz Barys swoją debiutancką powieścią wdarł się przebojem do świata prozy i zgarnia kolejną nominację do nagrody literackiej. 

Pabianiczanin tym razem został nominowany do nagrody „ODKRYCIA EMPIKU 2021”. Jego powieść „Kości, które nosisz w kieszeni” przypadła do gusty jury w składzie Dominika Słowik, Witold Szabłowski, Marcin Meller oraz eksperci z Empiku Joanna Marczuk i Marcin Maćkiewicz. Do kogo powędrują statuetki Bestsellerów i Odkryć Empiku 2021, dowiemy się już 15 lutego podczas widowiskowej gali.

To kolejna nominacja Łukasza. W grudniu informowaliśmy, że 24-letni pabianiczanin został nominowany do prestiżowej nagrody – Paszportów Polityki w kategorii – literatura. Laureatów tego wyróżnienia poznamy już za kilka dni, czyli 18 stycznia. 

Powieść „Kości, które nosisz w kieszeni” zebrała pozytywne recenzje wielu krytyków. O debiucie Łukasza Barysa pisaliśmy TUTAJ.

Łukasz Barys urodził w 1997 roku w Pabianicach. jest studentem prawa i polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim. Opublikował książkę z wierszami “Wysokie słońce”, z którą otrzymał nagrodę w konkursie “Złoty Środek Poezji”. Opowiadania zamieszczał m.in. w “Wizjach”. Laureat wielu konkursów literackich, m.in. Grand Prix konkursu im. Reinera Marii Rilkego, konkursu im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz konkursu im. Rafała Wojaczka.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments