Strona główna Dzieje się Sport Pabianiczanin skacze aż miło

Pabianiczanin skacze aż miło

0
Dawid Jurga (na najniższym stopniu podium)

Dawid Jurga z Pabianic pokazał moc na skoczni w Szczyrku, zdobywając medal mistrzostw świata weteranów.

Dawid jest członkiem zespołu TKKF Dzikusy i wraz z innym pabianiczaninem Gabrielem Grzejszczakiem pokazuje, że ludzie z centrum Polski także mogą skakać na nartach. Rok temu Jurga zmagał się z poważną kontuzją naderwanych więzadeł krzyżowych i musiał zrobić sobie dłuższą przerwę. Jak widać, śladu po kontuzji już nie ma.

Pabianiczanin wziął udział w mistrzostwach świata weteranów w Szczyrku. Polskę poza pabianiczaninem reprezentowali tacy skoczkowie jak Wojciech Tajner, Krzysztof Miętus, czy Wojciech Skupień, którzy w przeszłości punktowali w zawodach Pucharu Świata. Nie brakowało także wielu świetnych zawodników z innych krajów.

Jak widać pabianiczanin nie przestraszył się dużej konkurencji i w kategorii 20-29 lat na skoczni K40 wylądował na podium. Na jego piersi zawisł brązowy medal, który na pewno będzie dla pabianiczanina bardzo cenny. Zwycięzcą został Jakub Radziszewski z Sieradza.

Mamy nadzieję, że to nie ostatni duży sukces pabianiczanina. Jak widać, mimo odległości od gór, można daleko skakać na nartach.

REKLAMA
Poprzedni artykułMłodzicy PTC z medalami
Następny artykułZmieniamy centrum naszego miasta, bo #ŁącząNasPabianice
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments