Strona główna Aktualności Z miasta Pabianickie szkoły w dole rankingów

Pabianickie szkoły w dole rankingów

25

Został opublikowany najnowszy ranking szkół ponadgimnazjalnych Perspektywy. Naszych szkół próżno szukać w czołówce nawet województwa.

Najlepiej wypadło II LO, które w rankingu liceów ma 273. miejsce w Polsce na 500 sklasyfikowanych szkół i zostało zaliczone do tzw. srebrnych szkół (miejsca 101. – 300.). Miejsca II LO w poprzednich latach 2014 r. – 254., 2013 r. – 282., 2012 r. – 186.

Ponadto „dwójka” została sklasyfikowana na 22. miejscu w województwie. I LO nie załapało się do 500-tki w Polsce, a w województwie zajmuje 47. (na 50.) miejsce. Pełny ranking liceów dostępny TUTAJ.

W przypadku liceów brano pod uwagę trzy kryteria: sukcesy w olimpiadach 30%, matura – przedmioty obowiązkowe 25%, matura – przedmioty dodatkowe 45%.

Natomiast w przypadku techników: sukcesy w olimpiadach 20%, matura – przedmioty obowiązkowe 25%, matura – przedmioty dodatkowe 25% oraz wyniki egzaminów zawodowych 30%.

W rankingu techników tylko 1 z pabianickich szkół znalazła się zarówno w rankingu ogólnokrajowym, jak i wojewódzkim to Technikum zawodowe w ZS nr 2, które znalazło się na 250. miejscu w Polsce (na 300. sklasyfikowanych) jako tzw. brązowa szkoła oraz na 21. miejscu (na 50.) w województwie.

W rankingu nawet wojewódzkim próżno szukać Zespołów Szkół nr 1 i 3. Pełny ranking techników: TUTAJ.

foto: 2lopabianice.edu.pl

REKLAMA
Poprzedni artykułŚwietny wynik WOŚP w Pabianicach
Następny artykułŚmieci zdrożeją. To pewne
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a kiedyś 1LO to była renoma….

Chyba na skalę Pabianic… Od dawna kto miał jakieś wybitne ambicje to do Łodzi dojeżdżał.

Popatrz, a wg. mnie jak ktoś jest inteligentny to po pabianickim liceum też może coś osiągnąć. Dobra szkoła oczywiście pomaga, ale coraz więcej ludzi, którzy twierdzą, że przez kiepską szkołę nie zrealizowali określonych celów.

Dokładnie, dlatego nigdy za bardzo się nie przejmowałem takimi rankingami. Ale niektórych to strasznie jara 🙂

ja jeszcze na początku „załapałam” się na czasy Pani Jurgi i chodzenie w bamboszach po szkole 😉 swoją drogą, ciekawe czy sprawa obuwia się zmieniła 😛

Pomijając sensowność tego typu rankingów, przynajmniej w przypadku IILO nie byłoby trudno o awans. Zero punktów za olimpiady wynika bardziej z podejścia szkoły niż z braku zdolnych uczniów. Jeżeli w dalszym ciągu nie będzie choćby 3 czy 5 dni wolnych na przygotowanie do dalszych etapów olimpiad, to nie ma co liczyć na sukcesy.

Proponuje zwiększenie ilości godzin na religię – do 4 w tygodniu, wtedy wiara w sukcesy szybko wzrośnie!

beznadziejna wypowiedź. Po co pokazywać , że się jest tak prostym ?

Pani Aniu, dlaczego atakuje mnie Pani personalnie i skąd posądzenie o bycie 'prostym’? Ja po prostu przytaczam fakty:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/w_polsce_dzieci_ucza_sie_lacznie_chemii_fizyki_i_biologii_mniej_niz_religii_274761.html
A jak wiemy wiara czyni cuda!

Pani Ania nie ma poczucia humoru 😛

Mon ma rację. Kiedyś 1LO w pierwszej trojce, w kraju!

szefuf Nie wiem ile Ty masz lat i jakie czasu ILO pamiętasz ale kiedyś to była renoma.

Słyszałem takie opowieści sprzed 50 lat… Jeśli kogoś to jara, to tak jakby się w dzisiejszych czasach przechwalać jak świetną mieliśmy reprezentację w piłce nożnej na początku lat 70tych. Proszę was, nie wybiegajmy w przeszłość dalej niż najdłużej uczący nauczyciele w danej szkole, bo to bez sensu. Jak gadki Korwina o Polsce sięgającej po Smoleńsk.

A produkcja tego idzie z gimbazy 🙂

a I LO nadal uważa, że jest lepsze….
abstrachując już od tego przykro patrzeć jak ani jedne ani drugie pabianickie liceum nie jest zarządzane z głową i młodzi nauczyciele, którzy mogą wnieść coś ciekawego są zwalniani, bo nie mają specjalnych umów, które mają inni (starsi) nauczyciele.
Chcę jednak zauważyć, że DA SIĘ coś osiągnąć kończyć 2lo. Pozdrawiam wszystkich znajomych jak i tych których nie znam którzy po „dwójce” dostali się do najlepszych szkół wyższych w kraju- Kraków, Warszawa, Wrocław, Toruń itd i to wcale nie na byle jakie kierunki 🙂

za moich czasów II uważało się za lepsze a było na odwrót, tylko co to zmienia?

„ani jedne ani drugie pabianickie liceum”,” DA SIĘ coś osiągnąć kończyć 2lo.”, „abstrachując”

http://sjp.pl/abstrahuj%C4%85c

reklama tej szkoły…

Takie rankingi są bez sensu! Kuźnie olimpijczyków to często licea które mniej przykładają się do kształcenia niż inne szkoły a są wyżej w rankingach Jestem absolwentką 2 LO i studiuje na jednej z najlepszych uczelni w kraju. Na prawdę czułam się dumna mając tak dobrze opanowany materiał wśród ludzi z najlepszych szkół w Polsce. Wielu znajomych dostało się na wymarzone uczelnie bez żadnych problemów! Trzymam kciuki za dalsze sukcesy edukacyjne nauczycieli 🙂

bardzo się cieszymy,że absolwentka II Lo studiuje na jednej z najlepszych uczelni w kraju, ale proszę sprawdzić jak się pisze „na prawdę”

naprawdę lepiej jest pisać bez błędów – żeby wstydu tak renomowanej szkole nie przynosić 🙂

Za poziom kształcenia w szkołach odpowiada powiat, czyli od 8 lat starosta Habura. Obecnie I LO kieruje Alicja Bujacz (BSR), a za jej zarządzania szkoła spadła ponad 200 pozycji w dół.

Ja mialem ogolnie dobra nawet mocna klase w 2LO z kilkoma nauczycielami naprawde dobrymi. Jak tam Zajda rządzi to za niewiele nie zrobi, tym bardziej ze oni sie tam bawia pewnie jak wszedzie w karte nauczyciela. To jest proste : usunąć osoby zdegenerowane: np , wziac takich ktorym chce sie pracowac na próbę , a pozniej przedluzyc jak utrzymaja odpowiedni poziom. Skasowac wszystkie te ich przywileje, w zamian dac troche wiecej pieniedzy, ustalic jasne wymagania minimalne dot jakosci edukowania, jak nie to wypad. Dobry nauczyciel odnajdzie sie w tym systemie.

Skoro II LO ma 273 miejsce i to podobno jest „wysoki poziom” to nie wiem jak wyglada nauczanie w I LO… (bez pocisku)

ILO w latach 80 -90 miało najwięcej olimpijczyków, to tutaj uczyli się przyszli lekarze i angliści.

Pewnie punkcików brakło aby się dostać do I LO i teraz wylewasz swoją frustrację.

15-20 lat temu pabianicka Jedynka była dobrą marką