Strona główna Aktualności Z miasta Pabianicki szpital z akredytacją i nagrodą

Pabianicki szpital z akredytacją i nagrodą

2

Pabianickie Centrum Medyczne otrzymało akredytację przyznawaną przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Certyfikat akredytacyjny, wydawany szpitalom na okres 3 lat stanowi formę potwierdzenia, że opieka świadczona w szpitalu spełnia określone kryteria jakości i bezpieczeństwa. 

Pabianicki szpital taki certyfikat otrzymał trzeci raz z rzędu. Akredytację posiada 188 szpitali na około 900 placówek w całym kraju.

– Akredytacja Ministerstwa Zdrowia potwierdza jakość świadczonych usług medycznych. Aby ja otrzymać, należy uzyskać 75 procent, my zdobyliśmy 81 procent. Jest to zasługa całego naszego zespołu, zarówno medycznego jak i administracyjnego – mówi Witold Olszewski, prezes PCM.

Koszt, jaki Pabianickie Centrum Medyczne poniosło w związku z akredytacją wyniósł 50 707 zł.

– Jest on jednak niewspółmiernie niski do korzyści, jakie odniesie z tego placówka. Szpitale akredytowane otrzymują bowiem większe kontrakty z Narodowego Funduszu Zdrowia niż te, które nie mają akredytacji. A to w konsekwencji przełoży się na jeszcze większe możliwości niesienia pomocy pacjentom – zapewnia Patrycja Socha, rzecznik prasowy PCM.

Do pabianickiej placówki trafiła również nagroda ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje 2023”.

Kapituła, składająca się z 40 osób – praktyków ochrony zdrowia i zwycięzców poprzednich edycji (pod kierownictwem dr n. med. Marka Tombarkiewicza, dyrektora Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie), doceniła PCM za projekt „Wykorzystanie sztucznej inteligencji w kolonoskopii”.

– Zgłosiliśmy go w kategorii „Innowacje w szpitalu – medycyna – nowatorskie metody leczenia” – wyjaśnia prezes. – Konkurencja była ogromna, a wśród pretendujących do nagrody szpitale kliniczne oraz najlepsze instytuty z całej Polski. Dlatego jej otrzymanie jest dla nas wyjątkowym wyróżnieniem.

REKLAMA
Poprzedni artykułKrzysztof Ciebiada zaangażowany w rozwój w Pabianic
Następny artykułMężczyzna przewrócił starszą kobietę (NAGRANIE Z MONITORINGU)
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciebiada jest najbardziej zasłużony i basta 🙂

Wybierzcie może juz tego Gryglewskiego, Ciebiade i Haburę i dajcie żyć czytelnikom tego szacownego portalu 🤣🤣🤣