Strona główna Aktualności Z miasta Pabianice z nową pływalnią w planach

Pabianice z nową pływalnią w planach

80
Dziś przed basenem odbył się briefing prasowy Prezydenta Pabianic w sprawie projektu nowej pływalni. Po zakończeniu inwestycji komunikacyjnych i tramwajowych przyszedł czas na tę najbardziej wyczekiwaną przez pabianiczan. Basen ma spełniać zarówno funkcję sportową, jak i rekreacyjną.

Kilka tygodni temu został powołany zespół składający się z finansistów, osób odpowiedzialnych za technologię oraz przedstawicieli świata sportu, a to w celu rozmów poświęconych przyszłej pływalni, która powstanie na terenie MOSiR, obok starego basenu.

Chcemy, by w naszym pabianickim basenie można było organizować zawody rangi ogólnopolskiej. Z tego co wiem, ma być to 25 metrowa pływalnia – mówi jeden z członków zespołu.

Z wstępnych ustaleń basen ma być podobny do tego w Zduńskiej Woli. Tyle, że nasz pabianicki ma mieć osiem 2,5 -metrowych torów. Słupki startowe będą bezpieczniejsze od tych w Zduńskiej Woli. W planach jest brana pod uwagę większa strefa do masażu oraz zjeżdżalnie dla dzieci w części rekreacyjnej. Dodatkowo w projekcie uwzględniane są sale wykładowe dla trenerów, rozkładane trybuny i pomieszczenia dla fotoreporterów.

Zdjęcia poglądowe basenu w Zduńskiej Woli

Chcemy, by atrakcje basenowe wybrali sami Pabianiczanie – zaznacza Prezydent.

Konsultacje rozpoczną się 15 lutego i potrwają 2 tygodnie. Będą przeprowadzone w dwóch formach. Pierwszą z nich będzie spotkanie prezydenta i zespołu konsultacyjnego z mieszkańcami miasta. Odbędzie się ono w poniedziałek 19 lutego o godz. 17:00 w sali nr 4 na parterze Urzędu Miejskiego w Pabianicach (Zamkowa 16). Drugą formą wzięcia udziału w konsultacjach będzie wypełnienie ankiety, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej Urzędu Miasta (BIP). Osoby, które preferują tradycyjną papierową ankietę, będą mogli złożyć ją w Urzędzie Miasta oraz na terenie obecnej pływalni.

1 marca komisja podsumuje ankiety, a w ciągu 30 dni opublikuje raport informujący mieszkańców o wynikach.

Szacowana wartość projektu to 50-80 mln złotych. Władze będą ubiegać się o środki unijne i zewnętrzne.

W 2023 roku pływalnię w Pabianicach odwiedziło 64 840 osób.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
80 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ocho! Wybory czas start.

Taa

Tak

Zagranie tradycyjnie pod publiczkę. Wybory tuż tuż. A ciepło do basenu to skąd? Nie jesteście w stanie wody podgrzać w tym co jest, a tu kolejne przecinanie wstęgi? Darujcie sobie te kity!

przecież woda w Pabianicach w basenie jest ciepła, nawet małe dzieci nie narzekają

To prawda jeszcze bardziej obniżą temperaturę wody a tym bardziej miasto się wyludnia więc to inwestycja do której każdego roku trzeba będzie dopłacać coraz więcej.

Tak jaj szkoła na Zatorzu była w planach 6 lat temu 🙂
W mieście nie ma pieniędzy na kredę w szkołach i łatanie dziur po zimie.

Kredy to się już, Panie Kolego, w szkołach nie używa z tego co wiem. Elektronika, postęp. Ale przypomnienie o szkole na Zatorzu… słuszne.

Już kiedyś pisałem że wybory powinny być częściej 😂
Jaka wzmożoną aktywność, przejazd na Lutomierskiej, basem, Myśliwska bis, ryneczek na starym mieście, czekam na następne propozycje co można jeszcze powiedzieć i wcisnąć mieszkańcom przed wyborami.

Zanim zacznie się taką inwestycję należy przemyśleć czym będzie ogrzewana woda, a nawet trzeba wziąć pod uwagę możliwość wykorzystania do tego wód geotermalnych, które są dostępne z odwiertu w Jadwininie.
Jeśli to tylko kiełbasa wyborcza to będzie realizowane tak jak basen, który miał być wcześniej za dawnym mechanikiem.

Nie opowiadam się za żadną polityczną opcją. Wtedy jednak rząd PiS zblokował inwestycje.

Spoko, teraz też jak nie dojdzie do skutku, to znowu będzie wina PIS

Teraz nie ma już PiS u. Może się uda. Jak nie zawsze można iść do…. Szkutni

To na kogo teraz zrzucą winę za nie wyszło?

Na pogodę

Brak słów na jakość basenu, pływalni który już mamy. Więcej zamknięty niż czynny, jeśli jest otwarty to za krótko czasowo z braku ratowników. Podejrzewam, że jeśli się uda otworzyć drugi to sytuacja będzie podobna.
A MOSiR, spory akwen, dostępny 24 /7 bo bramki pootwierane, a sprzętu ratunkowego zero.

Nie nazywaj „tego czegoś” przy Grota Roweckiego basenem ani plywalnią. To „wytwór PRL”, który należy wyburzyć.

Jest publiczna informacja jaki bilans ma pływalnia w Pabianicach a jaki w Zduńskiej Woli za 2023?

, że jaki bilans??? Nie nazywaj „tego czegoś” przy Grota Roweckiego plywalnią. To dawno już powinno być wyburzone i zaorane.

Bilans? Balast chyba

Kiedy się skończy zajmowanie toru dla dwóch osób i prywatnej lekcji? Dwa tory na legalne lekcje + jedne na nielegalną. „Pani instruktor” w ten sposób dorabia, a my płacimy za wejście ściśnięci jak śledzie w beczce.

To dalej narzekaj i nic nie rób w temacie zmian. Pływalnia z prawdziwego zdarzenia jest potrzebna A nie ten „pseudo wytwór PRL”.

A byłeś na tym basenie co pokazują, ile tam jest torów do pływania, bo mówią że ma być podobny.

Jak już napisałem w pierwszym komentarzu, na „wytwór rodem z PRL” prośba Moja o nie używanie słowa basen. To jest „relikt” poprzednich czasów i trzeba zburzyć i wybudować nowy.

Ale mnie chodzi o ten w Zduńskiej woli a nie ten prehistoryczny w Pabianicach

Kogo urzędnicy chcą nabrać? Który to już raz obiecują basen? Sorry ale bilobil piję i pamiętam. Wybory tuż tuż… Kto znów zarobi na projekcie który pójdzie do kosza? ..

Jak twoja partia dojdzie do władzy, to z kranów będzie leciało piwo

Piwo z Mietsenem. A jak się napiją, to będą wywracać stoliki 😁

5G pisz już lepiej o masonach i depopulacji, przynajmniej nie będziesz robił błędów w jednym na dwa zdania

Jesteś za Braunem, czy Korwinem? Odpisz bez błędów. Może być jednym wyrazem. Postaraj się.

Ty piszesz głupoty wg. swojego uznania i swojego poziomu, na pewno nie będę się stosował do twoich wytycznych, będę pisał tak jak chciał. Ps. Jestem za rabinem Szychowskim i kardynałem Rysiem

JbBoso: odpisz bez błędów
Foliarz: będę pisał tak jak chciał.

Kurtyna.

Last edited 22 dni temu by 5GWarrior

5G warrior=JbKoroKonVin

Kurtyna

Jak do tego doszedłeś, Watsonie?

Last edited 9 dni temu by 5G Holmes

Oby w końcu doszła ta inwestycja do realizacji. Myślę, że miasto tylko na tym zyska i przyciągnie osoby z pobliskich powiatów, zamiast „wypuszczać” ich na Tuszyn, Zduńską czy do Łodzi.

To jednak stać nas na basen?

Tak stać

Tak, ale tylko przed każdymi wyborami, po wyborach nawet jak wygrają to zapomnij o basenie.

Tak

Stać mnie

siostro basen!

Zagłosuj na nich, a się dowiesz na co jest kasa. Fuzja prezydenta Mackiewicza i Platformy Obywatelskiej (zamknięte koło wciąż tych samych ludzi, którzy od lat tylko kasę co miesiąc biorą i wspierają swoich, m.in. szkolenia PUP) do mnie już nie przemawia. Widać to po tym projekcie, który jest w ogóle nie przemyślany od strony nie tylko technicznej, ale i praktycznej (pokój dla fotoreporterów?). Ktoś napisał, a jak będzie ogrzewany? Przecież karzą nam budować pasywne domy. Przecież budynki publiczne szybciej muszą się dostosowywać do tych wyśrubowanych norm jakie narzuca nam UE. Już szkoła na Zatorzu miała lepszy projekt i jest pilniejsza.… Czytaj więcej »

O kurde, piekło zamarzło.

Zawody ogólnopolskie na basenie 25 metrów. Zawody to są na 50 metrów, chyba, że jakieś dla młodzików :p

Ekipa ze zdjęcia już pokazała jak jest niesprawna w realizacji jakiekolwiek inwestycji. Chcecie głosów zróbcie sobie spotkanie w tej jakże najważniejszej inwestycji dla garstki Pabianiczan czyli szkutnik. Powinien być mandat za deptanie trawy więcej wartej niż te hasełka.

Ale jak? Przecież wójt Ksawerowa już buduje aquapark z wodą 38°C, największy w regionie z kompleksem SPA dla seniorów i podziemnym tunelem z grotą solną do pobliskiej parafii…

Ta i jak proboszcz włącza melodię z głośników na wieży to w połowie Ksawerowa prąd wysiada 🤪

Puknijcie się w te puste łby basenu wam się zachciewa a ulice dziurawe jak ser szwajcarski zresztą mamy dwa baseny drugi na ulicach róg mariańskiej i orła trzeci basen nie potrzebny

Dla Ciebie kałuża wystarczy, a w lato lewityn z sinicami. Nie wypowiadaj się za innych.

Poseł Habura też pływalnie obiecał a nawet na briefing nie przyszedł. Szybko zapomniał. Dobrze że Prezydent się tym zajął.

Czekam na dzień gdy obecny prezydent miasta odejdzie z hukiem.Rower miejski,zamkowa,szkoły.Nieudacznik do kwadratu.Przejazdu kolejowego brak.Tylko prywata i ukladziki

Nareszcie sobie popływam! Tory o głębokości 2,5 m. fiu, fiu, fiu…..

Po co pływalnia Niech włącza TVP info.

Nie deptać trawników. Straż Miejska uwieczniono tutaj wykroczenie proszę o reakcję.

A co z Myśliwską bis?

Nie będzie

Nie wierzę…

sale wykładowe dla trenerów, rozkładane trybuny i pomieszczenia dla fotoreporterów…. Ja bym wolała dwa baseny. Czytając komentarze nabrałam nadziei, że ludzie w końcu poznali się na sztuczkach przedwyborczych obecnie rządzących. Czas oddać władze komuś innemu. Tylko, czy jest komu?

Najważniejsze żeby fastfoody można było w przerwie wszamać

Ulice jak na Ukrainie,po wojnie,a oni pływanie będą budować.Skandal

Andrzej Duda? Skandal to, że masz możliwość komentowania inwestycja, która Ciebie nie dotyczy

Już jeden basen miał być i co powstała hala!

Pieniądze PIS Zblokował

Panie Mackiewicz…. To już koniec. Serio 🙂

Szanowny panie Prezydencie. Jak zdążycie przed wyborami 😂ma pan i pana ludzie głosy mojej rodziny. Inaczej absolutnie Wam już nie wierzę. A może wzorem waszego dzieła ,czyli szkutni usypać w Pabianicach górę? Wtedy zamiast jeździć w góry pabianiczanie będą z plecakami wędrować i się dotleniać. Na górce można by schronisko stworzyć z pamiątkami, jedzeniem i kasa z podatków będzie płynąć szerokim strumieniem 🤣🤣🤣 Pozdrawiam. Aha niedługo gala sportów walki w Pabianicach proszę nie zapomnieć się dobrze wylansować. Hasło na wybory: Jak ich nabrać jeszcze raz na kolejne 4lata.

Prawdziwa szkutnia by się przydała i jeszcze muszla koncertowa 👍🏻

Miasto stać tylko na basen do szpitala

Przed wyborami samorządu wszelkiej maści nieudacznicy, karierowicze, przekręciarze i zwyczajni złodzieje się ujawniają. Remont torowiska przycichł więc może jeden z drugim lansowac się jako wspaniały gospodarz miasta.
DNO

Też tak to widzę patrząc na profile Różyckiego i Stanka.

Goście nie ogarniają jednego typu porażka, której daleko szukać, a będą budować następny : )))))) Miasto tonie, a ci przed wyborami kolejne wizje….. byle tylko do koryta! A poszły WON!

Wybory… wybory… Ludzi za idiotów mają 🙂

Oni nie mają ludzi za idiotów, ludzie są idiotami 😂

Piotrze w samo Sedno, czysta prawda. Nic dodać ani ująć. Przytaczając słowa pisowca – ciemna masa wszystko kupi. Pozdrawiam

Jak popada to nawet na Mariańskie rzeka jest a nie tylko basen zapraszamy

Wy i Wasza „pseudopartia” nie jesteście godni niczyjego zaufania

Ło drogie państwo ze zdjęcia. My, proste ludziska z Pabianic niegodne żeśmy są na nowe baseny, brodziki sałny, masaże czy SUPER-MEGA bezpieczne słupki startowe… i inne duperele. Wienc po co nom łobiecywać. Nom sie podoba jak jest, a poza tym ci, którym się nie podoba lubiom jeździć do łościennych kurortuw, w których przybytki takowe już łod dłuższego czasu funkcjonujom. A tak na poważnie: jak widać drodzy Państwo kampania wyborcza ruszyła, bo który to już raz mamy zaserwowany i obiecany po raz kolejny odgrzewany kotlet, który już kotleta nie przyponina w postaci nowego basenu. Bo to już nie są lata, tylko… Czytaj więcej »

idą wybory zaczyna sie mydlenie i obiecanki

A czy jesli projekt dojdzie do skutku to ktos pochyli sie nad wizja wylaczania basenu na okres wakacyjny? naprawde nie mozna go konserwowac czyscic w miesiacach typu listopad/grudzien gdzie chorych jest wiecej i mniej chetnych na basen niz w wakacje ? naprawde musimy w wakacje na basen jezdzic do innych miast ?

Szkołę na Zatorzu już wybudował? Dla dziecka pytam bo chce się w niej uczyć. Przecież obiecywał, plany były, a tu masz obiecanki jak 100 konkretów Tuskczenki.

Według szacunków magistratu koszt budowy Skierniewickiego Centrum Sportu i Rekreacji, które zlokalizowane zostanie w rejonie ulicy Sobieskiego wyniesie ponad 120 mln zł.
A tutaj za 80mln zł chcą wybudować obszerny basen?