Strona główna Aktualności Z miasta Pabianice szybko się wyludniają. Jesteśmy wysoko w rankingu

Pabianice szybko się wyludniają. Jesteśmy wysoko w rankingu

35
Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w ciągu 20 lat (2002-2021) w województwie łódzkim ubyło 7,3% mieszkańców. Niestety, Pabianice są w niechlubnej czołówce tego zestawienia. 

20 lat temu w Pabianicach żyło 72 444 mieszkańców, natomiast w 2021 roku już tylko 63 023. To spadek o 13% i daje na ósme miejsce na liście najszybciej wyludniających się miejscowości w Łódzkiem. Na pierwszym miejsc jest miejscowość Piątek, gdzie odnotowano spadek na poziomie 19,4%.

Największy spadek jeśli chodzi o miasta odnotowała Łódź, gdzie liczna mieszkańców skurczyła się z 785 124 do 664 071 (15,4%).

Są jednak miejscowości, gdzie nastąpił przyrost ludności. Tak jest m.in w Lutomiersku. Tutaj w ciągu 20 lat populacja rozrosła się o 8,3%. Co ciekawe, 1017 mieszkańców przybyło również w Konstantynowie Łódzkim.

Źródło: eska.pl

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Trzeba jeszcze trochę podkręcić podatki za nieruchomości i grunty, bo jest nas za dużo.
Panie prezydencie do roboty, stawka max.
AAAA i jeszcze jedno, proszę pamiętać o swojej podwyżce a jak nawet wyleci z głowy to wyrównanie sobie zrobić budżet na to na pewno wydoła z tym macie doświadczenie.

Niedobrze! Wnuki dorastają i trudniej im będzie znaleźć drugą połówkę.

Last edited 25 dni temu by tajap

nie przesadzaj. monopolowych jest jeszcze kilka. a i tak zawsze drugą ktoś doniesie

Pisze jako student ,gdzie ja tu znajdę prace ?nawet jeśli to za ile .
droga władzo Pabianic ,nie robicie nic aby nas zatrzymać ,w dosłownym tego słowa znaczeniu ,nic !
Zobaczcie sami po sobie jak siadacie do rządzenia ,czy jest jakaś młodzież ? Nie ,tylko sami dojrzali z brzuchami ,nie słuchacie nas ,nie wspieracie ,ale co tam dziś rządzicie jutro ktoś inny ważne żeby pensja się zgadzała .
Proste pytanie do władz,co zrobiliście dla nas ?

Chyba to jakieś prywatne beznadziejne studia, bo z taką pisownią na porządnym uniwersytecie, albo politechnice to by cię na pierwszym roku wywalili.
Możesz znaleźć pracę jako magazynier, albo monter.

Tylko z jaką płacą.
Młodzi u nas zarabiają w mieście 3000 netto i co dalej.
A wynajem coraz droższy i coraz więcej powrotów na emigrację,
Hr zaproponuj jakieś oferty tak z ciekawości.

Proponuję, tak tylko z jeden strony internetowej: https://www.pracuj.pl/praca/pabianice;wp

W sprawie pracy wchodzisz na EPAInfo/Praca/Praca Pabianice, a tam alfabetycznie idąc: Aflofarmy, Adamedy, Amazony…
Możesz otworzyć również własną działalność, a potem zatrudniać innych za najniższą krajową 🙂
Jakby nie „pykło”, to Poczta Polska zawsze szuka pracowników. Zawsze.
Nie wiem co rządzący zrobili dla Ciebie, ale chyba nie oczekujesz, że znajdą Ci pracę albo zrobią tu Warszawę z tysiącami firm. Małe miasto – mało ludzi – mało firm – mało pracy.
PS. Czepiam się, ale od studenta oczekiwałbym poprawnej ortografii i interpunkcji. Złamałaś chyba wszystkie zasady pisowni, włącznie z rozpoczynaniem zdania od małej litery.

W żabce tam od razu będa mowic do cb pani kierowniczko.

po co stujować skoro wiedze da ci czat dzipiti teraz na każdy temat! tylko leżeć przed tv i brać socjale. ech życie!

Ty studiujesz na KUL medycynę?

O depopulacji mówią, że to teoria spiskowa szurów i płaskoziemców.
Oczywiście część ludzi opuściła miasto z powodu przeprowadzki w inne miejsca ale część zwyczajnie umarła. Dobrze byłoby te dane zestawić z danymi o migracji ludności o ile istnieją.

Część osób się przeprowadziła, a część umarła. Depopulacja jak nie wiem 😁😁😁😁. Ja bym to jeszcze zestawił ze szczypawkami zawierającymi chipy. To by wszystko potwierdziło. Płaska Ziemię też można w ten sposób potwierdzić. 😁😁😁

Last edited 25 dni temu by 5G warrior

Nic dziwnego. Dopuki żądzi nasz Pan Prezydent, będzie coraz gorzej.

Masz rację. Jeszcze 2 lata i duduś odchodzi .

widząc wysyp nowych mieszkań w Pabianicach i opisywane w mediach plany budowy kolejnych… nie wiem skąd ta prawda ludowa… a i te budowane mieszkanie nie są tanie i skoro ludzie z kasą wybierają je… to chyba lekko dane odstają od rzeczywistości

Dużo osób lokuje kapitał pod wynajem.
Chyba nie sądzisz ,że z tymi zarobkami jak w naszym mieście dostaniesz kredyt na takie mieszkanie?

A z „tymi zarobkami” jak u nas w mieście stać będzie kogoś na wynajem? Co to za logika?

Tylko mieszkania dzielą na pokoje i wynajmują przyjezdnym ze wschodu.
Popatrz i pomyśl.

W apartamentowcach?

A co tu się dziwić, nieudacznicy przy władzy i brak dbałości o mieszkańca !
Lans jest na fb, że to i tamto, że szpital tak się szkoli i wiecznie uczestniczy w programie dostępność PCM (widocznie nic mu to nie daje!), Centrum Seniora tętni życiem, gdzie pracownicy przysypiają przy komputerach

aaaah szkoda gadać !

Szpital to już dawno powinien się zmienić a tym bardziej umożliwić e-rejestrację na wizyty.
Wiem ,iż wydaje się to śmieszne dla niektórych ale umówienie wizyty dla ojca 70+ to trzeba dzwonić do skutku bo jakoś nikt nie kwapi się aby odebrać.

Starzy ludzie umierają, młodzi wyjeżdżają do większych ośrodków miejskich albo za granicę. To naturalny trend z którym trudno cokolwiek zrobić. Demografia u nas leży i kwiczy, z czasem będzie tylko gorzej, bo rządzący nie robią nic, żeby ją naprawić. Zamiast tego wolą łatać dziurę po Polakach Ukraińcami i tanimi robolami z Indii, Bangladeszu oraz innych azjatyckich krain.

A myślałem że jak zamkną większość ulic w Pabianicach to ludzie nie będą mieli jak wyjechać.
Żadnego wsparcia dla przedsiębiorców. Dużo punktów pozamykanych wzdłuż remontowanej drogi. Żadnych ruchów w celu ściągnięcia inwestorów do miasta.
Główny cel to dni Pabianic, pomnik i amfiteatr.

Widać, że nigdzie nie chodzisz. W centrum jest nowa restauracja/bar… za nic nie dostaniesz tam stolika.
Pabianice są biedne… sorry, chyba Ty.

Jeżeli Twoje ambicje to praca w barze to powodzenia. Widać że w d… byłaś i g… Widziałaś.

Zajdź kiedyś na rynek na Moniuszki, zobacz ile tam obrotu dziennego!
W rok tyle nie zarabiamy razem…
Koło się kręci, choć na rynku to często bez paragonów, choć „rząd” się chwali, że w PL nie ma już mafii vatowskich… Patrz, ponoć wszystkie rozpracowali, ale zwykłego dochodu na rynku nie ogarniają!
Jak masz w innym miejscu sklep to paragony, kontrole, vaty… zatrudnienia.
Na rynku jest… demokracja i czysty, choć pazerny kapitalizm.
Pabianice mają się dobrze!

Nie dziwię się młodym, że wyjeżdżają. Sama mam zamiar wyjechać. Nie ma tu nic, co mogłoby mnie zatrzymać. Zamiast dbać o młodych Polaków, rząd dba w pierwszej kolejności o sąsiadów. To chyba nie w porządku.

Nie zwalaj na rząd tylko patrz lokalnie co tutaj się dzieje.
Brak ściągania inwestorów a jak ściągną kogoś do do gminy obok przykład Daikin.

Dobrze, że jestem twoim sąsiadem. Rząd o mnie dba. To bardzo w porządku.

Trend spadkowy ludności nie zmienia się od lat 90. A będzie tylko gorzej, bo ten kraj jest już zdominowany przez ludzi starych, których z każdym rokiem przybywa i to oni mają niestety decydujący głos w wyborach. Kto jest młody, nie boi się trochę zaryzykować i nie ma wielkich perspektyw przed sobą niech się uczy fachu, języka obcego, a nawet jednego i drugiego i „niech jedzie”, że sparafrazuję cytat pewnej poseł z obecnej partii rządzącej.

Last edited 25 dni temu by racjonalny

Wszyscy moi bliscy znajomi pobudowali sobie domy i wyprowadzili się na wieś. Miasto nie miało żadnych możliwości ich zatrzymać. Tak samo jest w tej chwili. Wszystkie wsie dookoła zabudowane. Rydzyny, Piątkowisko, Jadwinin, Dłutów, Dobroń, Hermanów, Ksawerow… Co tu daleko szukać tych ludzi. Są blisko, ale tu nie mieszkają. Nikt nie zamieni choćby małego, stometrowego domu na mieszkanie w bloku. Oto i cały powód, tak się dzieje w całej Polsce. Żadne władze Pabianic, ani Polski tego nie zmienią.

Last edited 25 dni temu by Mieszkaniec

W zasadzie ma to sens, gdyż każdy kto ma trochę oleju w głowie, posiada w niej krztynę wiedzy, wiarę we własne siły, odwagę w sercu to powinien dać szansę własnemu szczęściu, spakować się czym prędzej i zacząć nowe życie gdzieś daleko stąd. Już tłumaczę dlaczego. Gdzieś w pierwszej połowie lat 90tych ubiegłego wieku, jeden z byłych prezydentów miasta Pabianic, pełniący wówczas funkcję dyrektora jednej z placówek oświatowych w naszym mieście, powiedział mi wprost: drogi panie, życzę panu dużo szczęścia, jednak w pana sukces tutaj nie wierzę… tak, to są jedne z tych słów, które człowiek pamięta przez swoje całe życie… Czytaj więcej »

W ogóle trzeba było nie wracać.

Nie dziwmy się ze miasto się wyludnia. Zobaczcie co powiat i starostwo wyprawia i jak zachęca do pozostania w mieście, nic nie robią a wręcz przeciwnie. Prosty przykład. Szkoły ponadpodstawowe nabór – idą dwa roczniki 100% więcej uczniów(słynna reforma PO 8 lat temu), a starosta proponuje tyle samo miejsc co w latach wcześniejszych. KPINA. gdzie te dzieciaki mają się uczyć bo na pewno nie na wymarzonych kierunkach! i nie w naszym mieście. Więc już za młodu nasza przyszłość stąd spieprzy!!! brawo władze powiatu za organizację nauki w szk. ponadpodstawowych. PS. 2LO mniej klas otwiera niż w roku ubiegłym, a podwójny… Czytaj więcej »