Strona główna Aktualności Polityka Pabianice na trasie „Tour de Konstytucja”

Pabianice na trasie „Tour de Konstytucja”

26
Przed pabianickim magistratem trwały dziś rozmowy o Konstytucji i o prawach, jakie ona daje. To w ramach akcji „Tour de Konstytucja”, na trasie której znalazły się również Pabianice. 

W związki z tym przyjechali do naszego miasta sędziowie Ewa Maciejewska i Igor Tuleya (Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”) oraz prokuratorzy Laura Łozowicka, Krzysztof Wolski i Dariusz Korneluk (Stowarzyszenie Prokuratorów „Lex Super Omnia”). Grupa pabianiczan, która pojawiła się na tym wydarzeniu powitała gości brawami.

Był wśród nich również organizujący tę ogólnopolską akcję Robert Hojda (w Pabianicach koordynował nią Komitet Obrony Demokracji).

– Konstytucja jest podstawą, która ma nam mówić o tym, jakie mamy prawa, do czego możemy się odwoływać (…). Chcemy was dzisiaj przekonać, że nasze zgromadzenie jest zgromadzeniem apolitycznym. Na naszym zgromadzeniu politycy nie mają nic do powiedzenia, bo to my, obywatele, rozmawiamy ze sobą. Zapraszamy wszystkich do rozmowy o naszych prawach (…). To my stanowimy ten kraj. To od nas zależy, jak ten kraj będzie wyglądał w przyszłości. Zbudujmy coś pozytywnego – apelował.

Po jego wystąpieniu głos zabrała prawniczka z Pabianic, a później z głośników popłynęły słowa preambuły do Konstytucji.

Akcja „Tour de Konstytucja” ma na celu przybliżenie tego najwyższego aktu prawnego.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak na taki upał, to sporo ludzi. I to cieszy.

Same stare klamoty… pozdejmowały nagle mohery?

Emeryci już nie pracują, to się meldują.

Last edited 1 rok temu by SiostraIrena

Starych moherowych klamotów to ty w pisie poszukaj.

To są zdecydowanie kodziarskie moherowe klamoty

Jak się ma emerytury z 30 tys. Złotych to można jeździćbez celu po kraju

a gdzie grill, wata cukrowa, dopalacze ?

I co, pochylili się nad losem Piotra Chałupki i innych ofiar wymiaru „sprawiedliwości”?

Teraz widać ile śmieci jest w Pabianicachi z tym parchem .Pan prezydent barzo ładnie się zachował opierając nogę i mając go tam gdzie słoneczka u niekturych ne doświeca

Naucz się pisać po polsku.

„opierając nogę i mając go tam gdzie słoneczka u niekturych ne doświeca” – bełkot idioty, który ma, niestety, czynne prawo wyborcze…

Pan sędzia Tuleya powinien najpierw sam dogłębnie poczytać tekst konstytucji, najlepiej ze zrozumieniem. Reprezentuje kastę, mafię sędziowską i mam pewność, że powinien być pozbawiony prawa wykonywania zawodu ponieważ jest głęboko zaangażowany politycznie a jako sędzia powinien być apolityczny. Wspiera KOD i inne poubeckie popłuczyny. PiS przywrócił narodowi Trybunał Konstytucyjny i mam nadzieję, że przywróci także sądy już bez pana Tulei ofkors. A co do pana Hojdy to jak mniemam kot prezesa Kaczyńskiego wie więcej o konstytucji niż ta jego KODomicka trzódka z „konstytucją” na koszulkach i transparentach. Tyle w temacie.

No pisowska Izba Dyscyplinarna jakoś nie kwapi się żeby dojeżdżać niewygodnych władzy sędziów, więc możesz się tego przywracania nie doczekać xD

To nie są niewygodni władzy sędziowie tylko mafia, której korzenie sięgają jeszcze czasów stalinowskich. To gangrena, która toczy Polskę od lat i długo nie zniknie bo wspierają ją lewackie środowiska w unii. Takie są konsekwencje grubej kreski pana Mazowieckiego.

Straszne, może w takim razie powinniśmy wyjść z tej Unii to wtedy przestaną wspierać tę mafię. Szkoda tylko że PiS w tej kwestii dużo ryczy, a mało mleka daje.

Nic dodać nic ująć. Cała PRAWDA.

Jak to się mówi wyjąłeś to wielu osobom z ust. DZIĘKUJĘ.

Jeden wielki cyrk. Niezależnie od szyldów to ta sama masońska klika. Niby podzieleni ale jak co do czego to rąsia w rąsię głosują przeciwko Polakom.Sobie krzywdy nie zrobią. Firmy upadają, ludziom nie pozwalają działać, prześladują, straszą MO… Zadłużyli nas już na 770 mld Euro, które będą spłacać jeszcze nasze wnuki!!!! PiS, PO, lewica, PSL, reszta. Jedno i to samo szambo spod znaku gwiazdy Dawida! A z was robią niewolników! A wy… na to pozwalacie…Taka prawda! Precz z tym cyrkiem!

Sprawa jest prosta, Nolan. Zbierz grupę ludzi o podobnych Tobie poglądach, zarejestruj partię polityczną, rozpropaguj jej program i przekonaj do niego jak najwięcej Polaków a następnie w wyborach wprowadź do sejmu i senatu jak najwięcej członków Twojej partii. Tylko tak możesz zmieniać Polskę. To właśnie „taka prawda”. Negacja wszystkiego to droga do nikąd.

No tu masz rację. Ta smutna dupokracja tak działa, że nieobecni głosu nie mają. Dlatego liczę na jakieś oddolne ruchy ludzi, którzy tworzą ten naród i pokazanie tym wszystkim sprzedajnym warchlakom niezależnie od szyldu co o nich myślimy. Wiem, trudne ale może jednak warto skrzyknąć ludzi i spróbować?

Żydzi i masoni. A Scientolodzy się liczą? Czy to tylko odłam masonów ?

Last edited 1 rok temu by Barys

Możesz się ponabijać. Nie zmieni to faktu, że rząd światowy stanowi bardzo nieliczna za to baaaaardzo wpływowa grupa ludzi. Kasa czyni cuda, co widać po globalnej akcji typu srovid. Teorie spiskowe? No niestety nie.

I musisz jakoś z tym żyć. Poradzisz sobie ?

„Super”, lepiej bym tego nie napisał, Nolan żeby więcej nas takich było i tak pisali i myśleli jak ty i ja, to może w tym kraju coś zaczęło by się zmieniać.

Jak się może coś zmienić w kraju, skoro całym światem i tak żądzą ONI ?

Pogonić to szemrane towarzystwo z Pabianic!!!