W drugiej edycji tych zawodów udział wzięło 15 zespołów. W Pabianickiej Hali Powiatowej od rana trwała walka o puchar starosty.

Pabiks na początku nie prezentował wysokiej formy, co doprowadziło do niespodziewanej porażki w pierwszym meczu. Nasza ekipa uległa Górnikowi Złotoryja wynikiem 8:11. Na szczęście z późniejszą grą nasze akcje wyglądały coraz lepiej i udało się wygrać starcie z Handballem Gorzów 11:7. Na koniec grupy pozostał mecz z Nowogardem który także zwyciężyliśmy (13:6).

Po fazie grupowej każde kolejne spotkanie to coraz lepsza forma i błyskawiczna droga do finału. Tam czekała na nas ekipa MMTS Kwidzyn. Był to najlepszy mecz w wykonaniu drużyny z Pabianic, dzięki czemu gładko wygrali oni to starcie 12:7.

1. SPR Pabiks Pabianice

2. MMTS Kwidzyn

3. VIVE Kielce

4. Górnik Złotoryja

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został zawodnik naszej ekipy Piotr Miller.

Zmagania trwały także w Konstantynowie Łódzkim, gdzie rywalizowały drużyny kobiece. Najlepsza okazała się SKRA Warszawa, a na kolejnych stopniach podium zameldowały się KPR Jelenia Góra i ekipa ze Szczecina. MVP turnieju została Inna Krzysztoszek.


Turniej obserwował Stanisław Szafraniec, czyli członek związku polskiego szczypiorniaka. Podobno nasz turniej wywarł na nim duże wrażenie. Ze względu na coraz większą popularyzacje drużyn oldboyów są plany rozgrywania cyklu Grand-Prix w różnych miastach Polski. Prawdopodobnie jedną z rund gościłyby także Pabianice. Zobaczymy co zatem przyniesie przyszłość.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments