Strona główna Aktualności Z miasta Otwarcie szkutni i piknik żeglarski

Otwarcie szkutni i piknik żeglarski

50
Zakończono budowę Pabianickiego Centrum Sportów Wodnych zwanego potocznie szkutnią. Obiekt zostanie oficjalnie otwarty 23 września. W ten sam weekend zorganizowany zostanie piknik żeglarski. 

Ze szkutni korzystać będzie Pabianicki Klub Sportów Wodnych (około 100 osób) oraz harcerze z tzw. retmanatu (około 500 osób). Swoje biuro i warsztat będą też mieli pracownicy MOSiR. Obszerny taras na pierwszym piętrze budynku na w przyszłości zostać wynajęty na punk gastronomiczny.
Budynek ma 1123 m² powierzchni. Teren wokół zagospodarowano na miejsca parkingowe i plac manewrowy dla łódek.

– Obiekt powstał jako odpowiedź na oczekiwania mieszkańców. Pamiętamy, ile osób domagało się lepszych warunków do uprawiania tej dyscypliny sportu. Dotychczasowe obikety były w opłakanym stanie – mówił Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic.

Koszt budowy 5,4 mln zł (dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych – 2,9 mln zł, wkład własny miasta – 2,5 mln zł). Procedury finansowania nie zostały jednak ostatecznie zakończone, bowiem trwa spór pomiędzy wykonawcą, a MOSIR. Chodzi i kary związane z opóźnieniem inwestycji, ale też waloryzacją kosztów kontraktu, o którą wystąpił wykonawca.

W związku z otwarciem centrum, zaplanowano żeglarski weekend na Lewitynie. W sobotę 23 września od godz. 14.00 będzie piknik, a na nim konkursy z nagrodami, animacje, dmuchańce i stoiska. Zagrają zespoły Męski Punkt Widzenia (16.00) i Tortuga (17.30). Przez weekend będą organizowane regaty na Lewitynie – otwarcie Żeglarskiej jesień i XXI Regaty o puchar prezydenta miasta Pabianic, dla uczestników w wieku od 6 do 18 lat.

REKLAMA
Poprzedni artykułBaby Senses. Tu maluszki z Pabianic poznają świat
Następny artykułEkoelegancja – nowoczesne podejście do luksusu. 7 urodziny pabianickiego Concept Store
Subskrybuj
Powiadom o
50 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Łódkę bols warto reperować co wieczór…

Zaraz ktoś napisze, że za te 2,5 miliona, które dało miasto powinni wybudować basen.

Last edited 16 dni temu by Rejs

Ludzie to spokojnie można było dołożyć do basenu. A tak będą siedzieć i „pierdziec wesołe melodyjki” 100 zapalencow. A Prezydent „pojechał” ze stwierdzeniem, że domagali się takiego obiektu mieszkańcy Pabianicach. Taaa A „świstak siedzi i zawija…”

Dołożyć jeszcze tylko 98 milionów i byłby basen.
Żartujesz, prawda?

Nie 98mln A 200mln i nie żartuję. Skoro stać nas na tramwaj i szkutnie to stać Nas na basen i nie żartuję. Bo z basenu korzystać będą wszyscy mieszkańcy cały rok i taka inwestycja dobrze zarządzana przynosi zyski w przeciwieństwie do „tego czegoś” zwanego szkutnią w naszych warunkach pogodowych to plucie mieszkańcom w twarz i wmawianie, że mieszkańcy chcieli i oczekiwali takiego obiektu.

Sprawdź jakim budżetem dysponują Pabianice i wtedy pogadamy. Bo cyferki to możesz sobie pisać, jakie chcesz. Brak tramwaju i szkutni nie spowodowałoby, żeby miasto miało pieniądze na basen.

Dwa lata temu gdy planowano obydwie inwestycje byłaby połowa tego co napisałeś. Nieudolność rządzących sprawiła sytuację, że ledwo ukończono tramwaj i jeszcze po opóźnieniu całej inwestycji doplacono wykonawcy

Dwa lata temu aquapark kosztowałby tylko 50 milionów? Czy o co ci chodzi? I nadal nie wiem jaki to ma związek z budową szkutni i remontem Zamkowej.

Taki, że pieniądze z tych inwestycji, które były od początku nietrafione powinny być wydane na budowę basenu, czego nie rozumiesz?

Remont Zamkowej był nietrafiony? Powinno być tak jak było?

5eb2a8523ac91_o_full.jpg

Oczywiście, szybciej się przejechało niż teraz i było gdzie zaparkować. A tramwaj spóźnia się aktualnie o 15min i ciągle się zastanawiam po co Nam to było. Jednak zawsze znajdzie się taka osoba co powie, że te 3 lata i wyrzucone pieniądzem to super inwestycja, na którą warto było czekać. Jeżeli miasto traci na wynajmie lokali i na tym, że przedsiębiorcy którzy płacili często spore podatki w Pabianicach, teraz przenieśli się do Łodzi lub Ksawerowa i tam zasilają budżet. U Nas tylko szkutnia, lewityn i tramwaj plus pełno patologi niestety smutne lecz prawdziwe

Zawsze się trafi ktoś taki jak ty, który powie, że lepiej było przed remontem, co oczywiście przedstawia powyższe zdjęcie. Szkoda komentować. Na szczęście jesteście w przeważającej mniejszości.

Znowu igrzyska dla ludu (wybory za pasem, nie?), a potem miasto wieczorową porą czarno jak WD….

Potrzeba szkutnia jak dziura w moście.,a akwaparku nie ma żeby całe rodziny z dziećmi mogli spędzić czas na sportowo przez cały rok.

Oczywiście ale wiesz, że Prezydent spełnił „marzenia” mieszkańców Pabianic. Odbyło się nawet referendum w tej sprawie, tak bardzo nalegali mieszkańcy na tą inwestycje. I utrzymanie tego będzie szło z naszych podatków. Myśli prezydent, że „ciemny lud” to kupi.

Szkoda tylko, że taki „wspaniały” i drogi obiekt już rdzewieje. Byłem dwa tygodnie temu i już widziałem rudą na elementach metalowych, nie wspomnę już jak są obsadzone parapety (obsmarowane silikonem)…

jak podstawą jest cena to pewnie ruskie ukraińce wykańczali

Jaka inwestycja takie wykonanie. Za remonty i utrzymanie tego „pożal się Boże” obiektu i tak płaci miasto z naszych podatków. Dla kilku zapalenców lekką ręka wyrzuca się 2.5mln ale co tam, stać Nas. Pabianice to stan umysłu.

ponad rok stało puste i żadne prace nie były wykonywane. to jak ma być?

Z czego ten na zdjęciu się tak cieszy, że taki burdel zobaczył, czy linkę przewieszoną przez belkę też widział i też tak się cieszył.
Obiekt fajnie wygląda , ma potencjał, tylko trzeba to zorganizować.
Do suszenia kamizelek to są specjalne stojaki a nie łódki i podłoga.
Do podnoszenia łódek to suwnica a nie sznur przewieszony przez jej belkę.
Tam musi być dobry zarządca

I Ty wierzysz w to, że zbudowali to dla żeglarzy i harcerzy. Obudź się

Zbudowali żeby znajomi znajomych , mieli gdzie trzymać swoje łódki pod pretekstem remontu , modernizacji itd.
Oczywiście harcerze będą je czyścić, konserwować, naprawiać w ramach zbierania doświadczeń.

powinni teraz doprowadzić budynek do ruiny, wyburzyć… i nadal kręcić lody….

Dokładnie tak będzie

pojawiłyby się wyniki w dziedzinie to znaleźliby się sponsorzy i żaden polityk by nie kręcił wałków. KS Zjednoczeni jakoś dali sobie radę bez łapówek

500 harcerzy w retmanacie ? Czy Pan Maciej Tomaszewski może potwierdzić tę informację ? Jakiś screen z raportu opłaconych składek ?

Coś ociągacie się z tym narzekaniem. Stać was na więcej.

Już nadrabiamy dla Ciebie Kacperku

Już nadrabiam

Opłacało się nie zbudować w terminie, teraz mogą wystąpić o waloryzację.. ech te biznesy Januszu za nasze pieniądze

A basen? Co z basenem? Czemu nie ma nowego basenu?

Bo jest w zamiany tramwaj i szkutnia, bo Pabianice to stan umysłu

W zamian? Jak do tego doszedłeś? Może obliczyłeś?

Oczywiście, obliczyłem i nie dałem się nabrać, że szkutnia to potrzeba i niezbędna inwestycja w takim mieście jak Pabianice. Mamy dużo innych potrzeb. Najważniejszy z nich to basen. Tramwaj to kolejny niewypał razem z przebudową ul. Zamkowej, która to inwestycja poprzez opóźnienie zniszczyła i zamknęła większą ilość handlu w tej części miasta.

Pokaż te obliczenia.

Ehh widzę, że nawet jak Ci plują w twarz to mówisz, że deszcz pada więc co będę się z koniem kopał.

Pokaż obliczenia, że zamiast szkutni mógł powstać basen, a nie wtykasz te głodne kawałki.

Last edited 14 dni temu by Rejs

Pokazywałem ci jak byłem mały, teraz się wstydzę, za Ciebie również tfy

Proste i zasadnicze pytanie . Gdzie w Pabianicach można uprawiać sporty wodne ? Tak na zdrowy rozsądek niech każdy pomyśli czy aby napewno jest gdzie .

Na Grota Roweckiego po obwitych opadach deszczu

No teraz przez cały rok dzięki szkutni możemy uprawiać żeglarstwo. W czasie temperatur minusowych z kolegami przy alkoholu w budynku szkutni „po godzinach”. Całe Pabianice czekały na taką inwestycję i teraz chętnie z naszych podatków będziemy utrzymywać i kultywować tradycje żeglarstwa, bo miasto słynie z tego sportu w Polsce i na Świecie.

Na Lewitynie. Przecież napisane jest w artykule. Regaty w ten weekend.:) Dzieciaki muszą gdzieś zaczynać

No przez miesiąc napewno wszystko ogarną. Później będą inne regaty pod chmurką

Panie Redaktorze czy może Pan potwierdzić ilość czynnych harcerzy Retmanatu Drużyn Wodnych?

po wyborach to nie tylko Pabianice popłyną… 🙂

Wszystko już wiem, co i jak będzie. Ale nic nie powiedziano jakie to sporty wodne są powiązane z tym obiektem?. Bo ośrodkowe bajorko to raczej lipa.
Druga sprawa to planowanie gastronomi tuż przy ośrodku sportowym mało poważne i rozważne.

jako odpowiedź na oczekiwania mieszkańców xD bądź uczciwy i powiedz wprost że to Jarmakowska wytruła dupe, przeterminowana harcerka

Tanio wyszło, jednak Grzechu ma twardą łapę💪🏻

z tymi szacunkami – 500 harcerzy, to chyba redaktor był po wodzie z lewityna albo propaganda.

To miało być 500 wodniaków a nie wszystkich harcerzy w hufcu Pabianice Zobaczymy ile ich będzie 23 września. Ja pamiętam jeszcze obóz w Jasieniu, później w Kopernicy, sam na nie jeździłem i chyba nawet tyłu wodniaków nie było. Obozy trwały po 24 dni i praktycznie jak człowiek jeszcze pojechał na rozkładanie i później zwijanie obozu to całe wakacje poza domem a teraz obozy krótki i jeszcze harcerzy coraz mniej Spało się pod namiotami na kanadyjkach a teraz w np. Bieszczadach dom kupili , przecież to już nie to samo harcerstwo. Szkutnika też zapewne będzie bardziej służyła do spotkań dla startych… Czytaj więcej »