Strona główna Aktualności Komunikacja Ostrożnie na torach

Ostrożnie na torach

6

Tak wygląda główna ulica miasta. Jazda po torowisku może być niebezpieczna dla kierowców. 

Niestety, ale kierowcy muszą przejechać po odcinku jezdni widocznym na zdjęciu, bo to sam środek skrzyżowania ulicy Warszawskiej i Konstantynowskiej. Na zdjęciu widać „zbrojenie” torowiska i niebezpiecznie wystające pręty.

Przypomnijmy, że Pabianice starają się o dofinansowanie na remont torowiska. 10 marca złożony został wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla projektu „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów”.

– Powyższa decyzja jest jednym z ważniejszych dokumentów niezbędnych przy składaniu wniosku o dofinansowanie naszej inwestycji ze środków unijnych RPO – napisał na FB Andrzej Różański, inżynier miasta.

Jeśli nie uda nam się zdobyć dofinansowania w zakładanej kwocie, od stycznia 2018 roku tramwaj przestanie kursować. Na trasę najprawdopodobniej wyjadą łódzkie autobusy. Możliwe, że do Łodzi dojedziemy bezpośrednio z osiedla Bugaj.

REKLAMA
Poprzedni artykułRozwandowicz debiutuje w ŁKS-ie
Następny artykułPodróżnik wicenaczelnym w NG Traveler
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To może czas najwyższy zakończyć męczarnie tej przestarzałej linii tramwajowej. Pozwoli to poszerzyć i uregulować nie tylko ul. Zamkową i Warszawską, ale również Pabianicką w Ksawerowie.

czy dostaniemy jakieś dofinansowanie czy nie, czy bedzie tramwaj czy nie… nie zmienia to faktu iż dziura powinna być natychmiast załatana!

Dopóki punktem nr 1 w wachlarzu priorytetów dla Pabianic nie stanie się generalny remont i przebudowanie organizacji ruchu ulicy Zamkowej i Warszawskiej dopóty centrum tego miasta będzie chaosem drogowym. W każdym porządnie gospodarującym się mieście centrum jest wizytówką jego włodarzy i mieszkańców – w Pabianicach jest po prostu bałagan… najważniejsze są macice strajkujących w marszu. Uwierzcie, że od stanu nawierzchni w Pabianicach wasze macice są bardziej zagrożone niż od głupich haseł, które nic nie znaczą. Pabianiczanie dbają o POpulizm zamiast o własne miasto!

@adaś – napisał facet, którego zapewne mężczyzna urodził… gratuluje tudzież mamie – musi być DUMNA z syna…. MOGŁABYM napisać, że życzę Tobie (nie życzę tego naprawdę nikomu-piszę tylko w celu uświadomienia ), żeby Twoją dziewczynę, narzeczoną, żonę, córkę, wnuczkę czy też prawnuczkę (NIE WIEM W JAKIM JEST PAN wieku) ktoś zgwałcił i zaszła ta osoba w ciążę i wychowywała dziecko z świadomością jak ONO zostało poczęte, a następnie To dziecko, żeby żyło z świadomością jak zostało poczęte i jak ktoś skrzywdził jego matkę żyło do końca życia (bo życzliwych ludzi nie brakuje od informowania od takich sensacji) … to tyle… Czytaj więcej »

Będzie ten tramwaj metropolitalny i 58milionów dla Pabianic to sie załata!

Dziękujemy panie Mackiewicz … kolejny sukces pana rządów !!!