Strona główna Aktualności Z miasta Ostatnie chwile schodów na Lewitynie

Ostatnie chwile schodów na Lewitynie

9
Lewityn

Dziesięć firm budowlanych jest zainteresowanych robotami związanymi z odmuleniem stawów na Lewitynie. Prace powinny rozpocząć się w sierpniu.

16 lipca nastąpiło otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na „Przywrócenie zdolności retencyjnej zbiorników na terenie MOSiR”.Zgłosiły się następujące firmy:

  • Konsorcjum Przedsiębiorstwo Inżynieryjne INMEL sp. z o.o. oraz Zakład Robót Inżynieryjno-Melioracyjnych INMEL Zbigniew Jabłoński z Poznania;
  • Praktibud Adam Gwizdała z Tomaszowa Lubelskiego,
  • STRABAG sp. z o.o. z Pruszkowa,
  • Jarmar sp. z o.o. z Łącka,
  • Zakład Budownictwa i Melioracji Wodnych „OSTROGA” Lidia Bachor i Bartłomiej Ciechanowski z Milicza,
  • Firma „BUDMEL”  Wojciech Żuk z Kutna,
  • Przedsiębiorstwo Transportu i Sprzętu Budowlanego SA z Łodzi,
  • BINŻ Spółka Akcyjna z Bełchatowa,
  • Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska i Melioracji „EKOMEL” SA z Poddębic,
  • WŁODAN Andrzej Włodarczyk Spółka Jawna z Pabianic.

Prace obejmą m.in: rozbiórkę elementów umocnień betonowych dna i skarp zbiornika (basen betonowy, nabrzeża itp.), trybuny widokowej oraz nawierzchni chodnikowych,  odmulenie dna zbiorników wraz z kształtowaniem linii brzegu, odtworzenie miejsca do plażowania, odtworzenie nawierzchni ciągów pieszych, zagospodarowanie terenu wokół zbiorników wodnych.

Najniższa zaoferowana cena to 2.471.889,98 zł brutto, najwyższa – 4.575.494,21 zł brutto. Zaproponowany okres gwarancji jakości wykonanych robót waha się od 36 do 60 miesięcy. Termin realizacji we wszystkich ofertach jest taki sam, do 31 maja 2016. W ciągu 30 dni Urząd Miejski zbada oferty i wybierze wykonawcę. Kryterium oceny będzie cena (waga kryterium to 90 proc.) i okres udzielonej gwarancji (10 proc.).

W ciągu pięciu dni od rozstrzygnięcia przetargu zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Powinno to nastąpić w pierwszych dniach sierpnia – mówi Paweł Pietrzak, naczelnik Wydziału Inwestycji i Eksploatacji urzędu miejskiego.

Planowany koszt inwestycji to 3.335.000 zł. Większość stanowi dofinansowanie z WFOŚiGW. Zadanie rozpisano na dwa lata. Konsultacje ichtiologiczne i odłów końcowy ryb ze zbiorników przed rozpoczęciem prac przeprowadzą na zlecenie urzędu miejskiego pracownicy Katedry Ekologii i Zoologii Kręgowców Uniwersytetu Łódzkiego.

 REKLAMA
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

ja bym wybierał Włodana!!! Zawsze kasa zostaje u nas w gminie…

Kryterium wyboru pewnie będzie 100% cena, także wygra najtańszy.

i zapewne najgorszy jakościowo

Kłania się czytanie ze zrozumieniem…

Faktycznie nie doczytałem – cena 90%, gwarancja 10% – co de facto oznacza, że i tak wygra najtańszy 😛

Po jakiego grzyba ta woda zostala spuszczona w maju skoro prace rusza dopiero we wrzesniu? zapewne wygra firma ktora ma swojego przedstawiciela w Partii nieObywatelskiej Pabianice Lodz Pruszkow Poznan?

nie znam cen kto jak dał ale powinni wybrać firmę z Pabianic która daje zatrudnienie naszym mieszkańcom

kryterium cena kretynizm firma z miasta powinna mieć pierwszeństwo z samego tytułu że pracują w niej Pabianiczanie i jak zarobią to tu wydadzą zarobione pieniądze i tu podatki zostaną a nie zabiorą kase np do kutna

nie lepiej zasypać i kolejny markiet otworzyć ?